Seriale turcesti
Top postatori
GUMUS-NOOR (35933)

florina-octaviana89 (4248)

utzy (4150)

IrinaLove (2650)

Gumus (2280)

Nety (1724)

denta (1194)

turkiss_woman (1036)

cristinuta (1022)

GIULIA (773)

Ultimele subiecte
» Asi - impotriva destinului
Mier Aug 06, 2014 2:41 pm Scris de GIULIA

» Dragoste si pedeapsa-Comentarii
Mar Mai 07, 2013 9:14 pm Scris de cristinuta

» O propunere inedita
Lun Apr 15, 2013 9:05 am Scris de studenta

» Iubire ascunsa
Lun Dec 17, 2012 9:04 am Scris de Nicky

» Karadayi / Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel
Sam Noi 24, 2012 1:03 pm Scris de Nicky

» 소지섭 / So Ji Sub
Mar Oct 09, 2012 10:07 pm Scris de GUMUS-NOOR

» Han Ji Min 한지민 # 1
Dum Oct 07, 2012 2:23 pm Scris de GUMUS-NOOR

» ASI videoclipuri
Vin Oct 05, 2012 11:20 am Scris de utzy

» Karadayi videoclipuri
Mar Oct 02, 2012 11:51 pm Scris de utzy

Decembrie 2016
LunMarMierJoiVinSamDum
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Chuno - Vânătorii de Sclavi

Pagina 6 din 15 Inapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Chuno - Vânătorii de Sclavi

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mier Sept 14, 2011 12:07 am

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mier Sept 14, 2011 4:31 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Vin Sept 16, 2011 4:36 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Vin Sept 16, 2011 5:36 pm

http://gonggil.wordpress.com/tag/chuno/

“Chuno” sau “Vanatorii de sclavi” (“Slave Hunters”) urmareste povestea lui Lee Dae Gil, un nobil a carui familie a fost ruinata atunci cand Won Ki Yoon, unul dintre sclavii sai, ii da foc la resedinta si fuge cu sora sa, Un Nyun, de care Lee Dae Gil era indragostit si care il iubea pe acesta. Condus de dorinta sa de razbunare, Lee Dae Gil devine vanator de sclavi, cautand-o in continuare pe Un Nyun, prima si unica sa dragoste. Song Tae Ha este un fost general din armata imperiala care a devenit sclav dupa ce a fost acuzat de fapte pe care nu le-a comis si pe care Lee Dae Gil il urmareste pentru a-l caputa in schimbul unei recompense. “Sageuk” drama prezinta astfel istoria unui “triunghi” amoros alcatuit din Lee Dae Gil, Song Tae Ha si Un Nyun pe fundalul uneia dintre cele mai dificile perioade din istoria Coreei: domnia regelui Injo.

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Vin Sept 16, 2011 5:44 pm

http://1.bp.blogspot.com/_vC7rHR9oCKU/S5NtMlvJeNI/AAAAAAAALLo/-_WNfbSKUAM/s1600/JangHyuk_menshealth1.jpg

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Sam Sept 17, 2011 3:17 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Sam Sept 17, 2011 3:18 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Sam Sept 17, 2011 3:19 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Sam Sept 17, 2011 3:20 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Sam Sept 17, 2011 3:22 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Sam Sept 17, 2011 3:25 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Sam Sept 17, 2011 3:28 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Sam Sept 17, 2011 3:34 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Sam Sept 17, 2011 3:35 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Sam Sept 17, 2011 3:38 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Sam Sept 17, 2011 3:41 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Sam Sept 17, 2011 3:43 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Dum Sept 18, 2011 11:50 am

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Dum Sept 18, 2011 1:32 pm

pentru dong yi
De la Secrete la palat( cind am comentat despre Bidanel si General),Jumong Soseono si lesinata de sotie ...ha,ha,ha nu-mi aduc aminte cum o chema) in sfirsit aici avem ce comenta .
Nu stiu de unde pina unde ai dedus ca nu-l placem pe Dae Gil sau pe actor (dar trebuie sa recunosti ca nu e mai frumos decit actorul OH JI HO ).
Dae Gil e un personaj deosebit care a iubit o singura femeie in viata lui la nebunie, pentru care a omorit dar la un moment dat putea sa se opreasca si sa ierte....sa se puna si el in pielea celui pe care el l-a omorit;nu a avut curajul sa recunoasca in fata femeii iubite ce a facut...ar fi fost interesant cum ar fi reactionat ea cind ar fi aflat ce a facut el.
Mie nu-mi place limbajul folosit si acele tipete dar trebuie sa apreciez bunatatea , curajul , istetimea ,modul cum el a reusit sa stringa bani sa salveze sclavii , sa-si ajute camarazii...
dar nu pot sa nu-l indragesc pe Generalul Song Tae, nu mai spun de actor care e un barbat superb (apropo vezi gura si ochii lui , compara cu cele a lui Jang Hyuk) no
Destinul a facut ca Generalul si Kim HyeWon sa se intilneasca, el cu ultimele puteri a salvat-o din miinile unora care voiau sa o violeze si din acel moment incepe povestea lor de dragoste.
Din prima clipa se simt atrasi unul de altul...el e fermecat si o are numai pe ea in inima lui iar fata ei care era trista pina atunci se lumineaza , se fisticeste , e emotionata de fiecare data cind se ating ...nu are importanta pentru ei trecutul , ca au fost sau sint sclavi...au incredere unul in altul si vor incerca sa treaca peste obstacole.
Neaparat de vazut episoadele 12,13, 14...de retinut exprsiile fetelor , cuvintele , tonul dintre general si fata.... cererea in casatorie.
E greu de ales intre cei doi: General si Vinatorul de scavi ...regizorul a facut in asa fel incit sa regretam si pe unul si pe altul pentru ca fiecare e deosebit ...dar cineva trebuia sa ramina cu fata pina la urma ha ha ha dar cum in multe seriale eroi principlaii mor sa ne bucuram ca macar unul (desi grav ranit ) va trai si-si va indeplini misiunea.
ok flower red kiss

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Dum Sept 18, 2011 5:54 pm

http://www.youtube.com/watch?v=wX2CaOn_m_A

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de danutzadana la data de Dum Sept 18, 2011 7:41 pm

mie imi place foarte mult ce ai scris(pentru dong yi)...dar cred ca nu numai pentru ea este adresat ...ci pentru noi toate care urmarim serialul.....da!ai dreptate ...asa este tot ce ai spus.....ma bucur ca-ti place serialul...ma bucur ca-ti plac actorii(mai ales OH JI HO...)SI...APROPO!!!!mai ai voie sa mergi la plaja?saptamana asta/sau schimbi faci plimbari montane...trebuie sa ti se mai permita si tie......dar eu?eu ce fac?(vorba trubadurei din Chuno...)..la care tu raspundeai....tu ai grija de cai...ca nu te parasesc.....hhhahahaahahahahahaahh Laughing

danutzadana
din gasca

Data de inscriere : 21/05/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Dum Sept 18, 2011 8:04 pm

danutzadana a scris:mie imi place foarte mult ce ai scris(pentru dong yi)...dar cred ca nu numai pentru ea este adresat ...ci pentru noi toate care urmarim serialul.....da!ai dreptate ...asa este tot ce ai spus.....ma bucur ca-ti place serialul...ma bucur ca-ti plac actorii(mai ales OH JI HO...)SI...APROPO!!!!mai ai voie sa mergi la plaja?saptamana asta/sau schimbi faci plimbari montane...trebuie sa ti se mai permita si tie......dar eu?eu ce fac?(vorba trubadurei din Chuno...)..la care tu raspundeai....tu ai grija de cai...ca nu te parasesc.....hhhahahaahahahahahaahh Laughing

ha ha ha
E vreme frumoasa si chiar e indicat plimbari la munte...peisaje superbe Razz vorba vine...daca mergi cu cei doi Gropite 1 si 2 nici nu mai vezi peisajele.
Trebuie sa profitam ca lpseste Deutz Laughing sa o taiem cit mai repede no ce zici ? bounce
flower red kiss kiss kiss

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Dum Sept 18, 2011 8:51 pm

GUMUS-NOOR a scris:pentru dong yi
De la Secrete la palat( cind am comentat despre Bidanel si General),Jumong Soseono si lesinata de sotie ...ha,ha,ha nu-mi aduc aminte cum o chema) in sfirsit aici avem ce comenta .
Nu stiu de unde pina unde ai dedus ca nu-l placem pe Dae Gil sau pe actor (dar trebuie sa recunosti ca nu e mai frumos decit actorul OH JI HO ).
Dae Gil e un personaj deosebit care a iubit o singura femeie in viata lui la nebunie, pentru care a omorit dar la un moment dat putea sa se opreasca si sa ierte....sa se puna si el in pielea celui pe care el l-a omorit;nu a avut curajul sa recunoasca in fata femeii iubite ce a facut...ar fi fost interesant cum ar fi reactionat ea cind ar fi aflat ce a facut el.
Mie nu-mi place limbajul folosit si acele tipete dar trebuie sa apreciez bunatatea , curajul , istetimea ,modul cum el a reusit sa stringa bani sa salveze sclavii , sa-si ajute camarazii...
dar nu pot sa nu-l indragesc pe Generalul Song Tae, nu mai spun de actor care e un barbat superb (apropo vezi gura si ochii lui , compara cu cele a lui Jang Hyuk) no
Destinul a facut ca Generalul si Kim HyeWon sa se intilneasca, el cu ultimele puteri a salvat-o din miinile unora care voiau sa o violeze si din acel moment incepe povestea lor de dragoste.
Din prima clipa se simt atrasi unul de altul...el e fermecat si o are numai pe ea in inima lui iar fata ei care era trista pina atunci se lumineaza , se fisticeste , e emotionata de fiecare data cind se ating ...nu are importanta pentru ei trecutul , ca au fost sau sint sclavi...au incredere unul in altul si vor incerca sa treaca peste obstacole.
Neaparat de vazut episoadele 12,13, 14...de retinut exprsiile fetelor , cuvintele , tonul dintre general si fata.... cererea in casatorie.
E greu de ales intre cei doi: General si Vinatorul de scavi ...regizorul a facut in asa fel incit sa regretam si pe unul si pe altul pentru ca fiecare e deosebit ...dar cineva trebuia sa ramina cu fata pina la urma ha ha ha dar cum in multe seriale eroi principlaii mor sa ne bucuram ca macar unul (desi grav ranit ) va trai si-si va indeplini misiunea.
ok flower red kiss

Si alti au vazut exact ce am scris eu.

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Dum Sept 18, 2011 8:59 pm

danutzadana a scris:mie imi place foarte mult ce ai scris(pentru dong yi)...dar cred ca nu numai pentru ea este adresat ...ci pentru noi toate care urmarim serialul.....da!ai dreptate ...asa este tot ce ai spus.....ma bucur ca-ti place serialul...ma bucur ca-ti plac actorii(mai ales OH JI HO...)SI...APROPO!!!!mai ai voie sa mergi la plaja?saptamana asta/sau schimbi faci plimbari montane...trebuie sa ti se mai permita si tie......dar eu?eu ce fac?(vorba trubadurei din Chuno...)..la care tu raspundeai....tu ai grija de cai...ca nu te parasesc.....hhhahahaahahahahahaahh Laughing
Mad Mad Mad Mad Mad Mad cry cry cry :wall:

Dana uite ce am pierdut ...

May 13, 2011

Oh Ji Ho, appointed Spokesperson for Swiss watch brand 'Rado', visited Rado's HQ in Switzerland on 25 April 2011. Oh Ji Ho also did photo shoot for 2 magazines - Esquire & Instyle, during this trip~

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Dum Sept 18, 2011 9:18 pm

ha ha ha ha ha

GUMUS-NOOR
Alteta