Seriale turcesti
Top postatori
GUMUS-NOOR (35933)

florina-octaviana89 (4248)

utzy (4150)

IrinaLove (2650)

Gumus (2280)

Nety (1724)

denta (1194)

turkiss_woman (1036)

cristinuta (1022)

GIULIA (773)

Ultimele subiecte
» Asi - impotriva destinului
Mier Aug 06, 2014 2:41 pm Scris de GIULIA

» Dragoste si pedeapsa-Comentarii
Mar Mai 07, 2013 9:14 pm Scris de cristinuta

» O propunere inedita
Lun Apr 15, 2013 9:05 am Scris de studenta

» Iubire ascunsa
Lun Dec 17, 2012 9:04 am Scris de Nicky

» Karadayi / Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel
Sam Noi 24, 2012 1:03 pm Scris de Nicky

» 소지섭 / So Ji Sub
Mar Oct 09, 2012 10:07 pm Scris de GUMUS-NOOR

» Han Ji Min 한지민 # 1
Dum Oct 07, 2012 2:23 pm Scris de GUMUS-NOOR

» ASI videoclipuri
Vin Oct 05, 2012 11:20 am Scris de utzy

» Karadayi videoclipuri
Mar Oct 02, 2012 11:51 pm Scris de utzy

Decembrie 2016
LunMarMierJoiVinSamDum
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Gönülçelen

Pagina 28 din 30 Inapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Gönülçelen

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mar Feb 15, 2011 6:02 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mar Feb 15, 2011 6:03 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mar Feb 15, 2011 6:04 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mar Feb 15, 2011 6:10 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Mar Feb 15, 2011 7:40 pm

Multumim Gumus (scuze , dar un nume romanesc ai ? Daca nu , am sa-ti spun NOOR , Gumus nu-l inteleg , pt mine e impersonal ), ce bine cand intri si sa gasesti noutati ...flower red zigot

I don’t know because there is one. I know before you ask me, I prefer him sincere, romantic, taking care of himself and passionate of life.

Sant multi bani in joc si mai ales cei care vin din lumea araba ... Acolo inca mai are de patruns Cansel ... Sa nu uitam ca e cetatean francez ... occidental ... In fine...
Dar seamana descrierea perfect cu junghiul de Cansel ... Romantic , sincer , fff ingrijit ... Pasionat de vita ...
E o lume complicata si grea ... Ceva e acum , dar sa vedem ce v-a fi pana la urma ... heart

O seara minunata tuturor... insecte

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

0 Mesaje : 200
Data de inscriere : 23/01/2011
Varsta : 43
Localizare : Iasi

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mar Feb 15, 2011 8:40 pm

In tarile arabe e foarte iubit cuplul Bulent -Tuba ;

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mar Feb 15, 2011 8:45 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mar Feb 15, 2011 9:01 pm

Actori turci care nu poarta barba ;ei au studiat, trait in afara tarii ;
Mehmet Gunsur e casatorit cu o italianca si locuieste in Italia ; numai cind are contracte vine in Turcia.
Actorul care joaca in Valea lupilor a studiat in America sau Canada , nu actorie ci ceva in domeniul afacerilor .
Cancel are cetatenie franceza daca nu ma insel si vine in Turcia numai cind are contract ;
Despre Kenan nu am citit nimic ..dar dupa cum vedeti nu e inebunit (cum e Kivanc care poarta barba desi arata dintre toti ca un veritabil european - parca din Bosnia se trag bunici )sa poarte barba..

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mar Feb 15, 2011 9:49 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mar Feb 15, 2011 9:49 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mar Feb 15, 2011 10:08 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mar Feb 15, 2011 10:11 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mar Feb 15, 2011 10:18 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mar Feb 15, 2011 10:23 pm

http://www.youtube.com/watch?v=SJIR7P4VQa4&feature=player_embedded#at=52

February 12, 2011

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mar Feb 15, 2011 10:27 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mar Feb 15, 2011 10:28 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Mar Feb 15, 2011 11:40 pm

GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

Sus In jos

Mesaj Scris de mari_69 la data de Mier Feb 16, 2011 2:18 am

http://www.youtube.com/watch?v=j4qMF4uYPT4

mari_69
Fan

Data de inscriere : 22/12/2009
Varsta : 47
Localizare : Crangurile de Sus,Dambovita

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Mier Feb 16, 2011 6:26 pm

Frumos Măriuţă ... Cand am vazut foarea alba de la inceput , am tresarit , stiind ca eu am folosit-o doar o data ... Am vazut ca tot cu ea ai incheiat ... frumos ... Multumesc ... heart heart heart Pt tine ... zigot

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Mier Feb 16, 2011 8:33 pm

Aduc aici cateva comentarii la serial ... Pt tine Mari ... Am pus camentariul tau si la noi , sper ca nu te superi ... Era o zi potrivita pt el ...

narcisa Ieri la 8:57 pm

Încă nu am văzut tot episodul 39 și doar primele 30 de minute din episodul 38 deci sunt puțin cam în urmă cu evenimentele. În ceea ce privește ultimul episod pe care l-am văzut parțial și începând cu scena de la restaurant mi-ar fi plăcut foarte mult dacă ar fi fost legat de primul sezon cu care pare să fi făcut corp comun. Dacă l-aș fi văzut atunci aș fi râs cu lacrimi, am râs și acum dar mi-a provocat și un șoc (mă refer mai ales la scena de la restaurant), o scenă care ar fi fost delicioasă în primul sezon acum pur și simplu nu i s-a potrivit Hasretei (dar mi-a plăcut cum a jucat Tuba), a fost prea mult pentru Hasret, poate ar fi reacționat așa în primul sezon dar acum nu mi s-a părut credibilă.
Scenariul imaginat de turci mă face să cred că filmul are o temă care nu se pretează foarte bine unui serial de mare întindere dar recunosc că sunt mereu surprinsă de ideile lor, niciodată nu am putut să prevăd ce se va întâmpla în episodul următor și cum vor rezolva situația. Și totuși serialul îmi place foarte mult pentru scenele dintre Tuba și Cansel, pentru bogăția și intensitatea sentimentelor pe care le exprimă privirile lor (îl includ aici și pe Levent - spre deosebire de fetele care nu îl plac pe Levent eu am un atu în plus de a urmări serialul) pentru Gulnaz care chiar reușește să fie comică fără să pară că se străduiește prea mult și chiar și pentru "strălucitele" idei ale scenariștilor care nu coincid deloc cu ale mele. Nu mai este scânteia din primul sezon când într-o săptămână cea mai importantă zi era cea de vineri și până vinerea următoare îmi umpleam timpul căutând informații, citind tot ce se scria pe toate forumurile, văzând și revăzând episoadele, dar filmul m-a cucerit iremediabil oricât aș sta să analizez toate imperfecțiunile filmului (lucru pe care recunosc că nu îl fac decât foarte rar pentru că nu vreau să-mi stric bucuria de a vedea niște actori frumoși și talentați - și așa sunt supărată că nu l-am mai visat pe Cansel, tot scenariștii sunt de vină și pentru asta).
Și pentru că tot am citit scenariul lui Mari eu prefer ca Levent să fie cel care renunță la Hasret, dacă și-a dat seama de dragostea celor doi să fie un bun prieten până la capăt, să se sacrifice (nu prea cred eu în prietenia dintre Levent și Murat dar treacă de la mine) și să aibă puterea de a pune capăt unei relații care le aduce amândurora numai nefericire.

Raspunsul meu ....

Narcisa draga , chiar vroiam sa aflu parerea ta referitoare la film … Ce bine ca in sfarsit a venit ... Am regasit aceeasi logica fina si clara , la obiect fara " floricele "...
Si mie mi-a placut cum a jucat Tuba scena din restaurant , dar pana la frisca … E adevarat ca nu i se mai potrivesc Hasretei de acum , astfel de scene ...
Privirile ei furisate au fost tare frumoase si zambetul lui Cansel superb …
Si eu mi-as dori sa fie Levent cel care renunta si Hasret sa aiba eleganta sa se poarte atunci cu el ca o doamna si nu ca o tiganca needucata … Macar sa aiba puterea sa-si ceara iertare pt toata minciuna in care l-a bagat provocandu-i atata durere , nemeritat …
Te pup Narcisa ...
O noapte buna si calda tuturor ...

Luana la data de Dum 13 Feb 2011, 12:12 pm

Am starnit polemici si vad ca tot singura am ramas de partea asta a baricadei. Imi pare rau, dar o iubesc prea mult pe Tuba si ce se intampla acum nu este ceva buna pt viitorul ei ca actrita.
Sa spun de ce nu mi-a placut:
Hasret nu mai este cea de la inceputul primului sezon.Nu mai este tigancusa prostuta care da in gropi mereu... A evoluat, s-a cizelat, si-a reevaluat persoana si asta s-a vazut in acea ultima scena de la restaurant, in care i-a pus la colt magistral pe cei doi amorezi.
De atunci nu am mai vazut o scena care sa-mi placa. Scenariul se construieste pe picior, se zbate sa aleaga un drum si din cele posibile, aleg o carare stramba, ingusta, cu balti si noroaie.
Gasret nu s-ar mai purta ca in primul sezon, oricat de indragostita ar fi. I s-a trezit mandria. Ca isi da seama ca a gresit este un semn ca judeca asa cum trebuie. O femeie cu judecata limpede nu ar face ce a facut ea in restaurant, iar poanta cu frisca mi s-a parut rasuflata si ieftina. Nu era pt Tuba.Era pt burcin in Firtina poate...(Scuze daca exista fane Zburlina aici).Iar Tuba este o actrita care merita mai mult decat o portie de frisca pe figura.
Mie sincer mi-au dat lacrimile la acea scena, m-am simtit jenata pt. ea.
Nu stiu ce a facut Meg in acel film, dar eu am o parere precisa despre comediile americane, asa ca nu fac comparatie cu una, oricare ar fi ea.
Nici Murat nu se comporta ca un om cu mintea intreaga. Ce spera???De ce se afiseaza acum cu Ceren dupa ce s-a afisat cu Bahar???Care este logica acestui comportament bizar???S-o faca geloasa???
Era deja !
S-o faca sa se intoarca la el???
Cum sa faca asta daca el s-a "legat"acum cu o femeie pt. care a spus ca a facut o pasiune de pe cand era la Paris (cam repede, in cele doua zile).
Este un barbat instruit, educat, care respecta normele de convietuire in societate (recunoaste ca logodna este o legatura serioasa ). Atunci de ce se comporta asa???
Singurul raspuns logic pe care-l gasesc este acela ca scenaristii nu au in cap nimic pregatit. Vor sa lungeasca serialul cu orice pret si baga niste actiuni care nu-si au rostul.
Si dupa parerea mea, indiferent de ora la care-l vor pune, ratingul va fi la fel de scazut. Scenariul nu merita altul.
Scena finala insa mi-a placut. este in spiritul traiectoriei pe care a luat-o actiunea in sezonul al doilea si a fost frumoasa. Sper sa plece de la ea episodul urmator.
Imi pare rau, sper sa nu supar pe nimeni. Am vrut sa spun de ieri astea, dar am spus doar pe E-mail trimis unei fete care stiu ca suporta parerile tuturor si care o iubeste pe Tuba ca si mine.
M-am abtinut, pt ca am simtit ca aici episodul a placut.
Imi cer scuze, dar nu pot gandi altfel...
Daca v-am suparat, va rog sa-mi spuneti si pe viitor imi voi tine parerile pentru mine.
Am scris acum doar pt ca gazda mi-a cerut si nu prea stiu sa mint...

Raspunsul meu ....

Luana draga , am citit acum comentariul tau si vreau sa stii ca nu esti singura … Nu inteleg de ce nu exprimi cu mai multa incredere in tine ceea ce crezi si cu mai multa incredere in cei ce te citesc … Daca ai 20 de ani , intelg , dar daca ai in jur de 40 , nu … Daca totusi tii neaparat sa te scuzi pt ce crezi si ce gandesti , atunci cand scrii , eu in locul tau puneam citatul …

“ Sa nu crezi nimic din ce ai citit sau auzit aici , chiar daca daca am spus-o chiar eu , daca nu este in acord cu propria ta gandire cu propriul tau bun simt “ Buddha – lider spiritual indian -

Te rog sa scrii mai des si sa ai incredere ca nu esti singura si nici de neinteles … Intradevar santem diferiti si gandim si actionam diferit , dar am mai spus ca asta da farmec lumii si probabil asta ne face sa avem nevoie unii de altii …

Noapte buna Luana , Noapte buna tuturor ...

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

Sus In jos

Mesaj Scris de mari_69 la data de Mier Feb 16, 2011 11:39 pm

heart flower red Mersi Mariadona!Pentru comentarii si nu numai!Nu mai stiam de pe unde este luata floarea alba...dar in general cand pui tu poze,le descarc mereu,cu gand sa le folosesc...sper sa nu te superi!Ma bucur daca tu ai adus-o pe floricica alba...facusem si o dedicatie in filmulet pt toate fetele de pe forum(Asi,seriale,fb,port)dar nu a mai aparut...am scris la comentarii,dedicatia!!!
Uite ca mai avem o zi si gata vine filmul,dar am asa o strangere de inima..mi-e drag sa o vad pe Tuba,dar si pe Cansel jucand,chiar daca si vineri scenariul lasa de dorit....sunt tare obosita acum...multumesc ca nu ma uiti ,ca imi las mesaje peste tot,multumesc pt campul cu macii...Noapte buna! I love you

mari_69
Fan

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Joi Feb 17, 2011 6:07 pm

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Joi Feb 17, 2011 6:42 pm

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Joi Feb 17, 2011 10:04 pm

iar sant singura aici ....Noapte buna .... heart heart heart ciao ciao ciao

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

Sus In jos

Mesaj Scris de mari_69 la data de Sam Feb 19, 2011 2:06 am

Hasret&Murat-True love!I dont wanna lose you....
http://www.youtube.com/watch?v=9ttnl5lhO0Q

Ultima editare efectuata de catre mari_69 in Sam Feb 19, 2011 5:48 pm, editata de 1 ori

mari_69
Fan

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 6:06 pm

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 28 din 30 Inapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Urmatorul