Seriale turcesti
Top postatori
GUMUS-NOOR (35933)

florina-octaviana89 (4248)

utzy (4150)

IrinaLove (2650)

Gumus (2280)

Nety (1724)

denta (1194)

turkiss_woman (1036)

cristinuta (1022)

GIULIA (773)

Ultimele subiecte
» Asi - impotriva destinului
Mier Aug 06, 2014 2:41 pm Scris de GIULIA

» Dragoste si pedeapsa-Comentarii
Mar Mai 07, 2013 9:14 pm Scris de cristinuta

» O propunere inedita
Lun Apr 15, 2013 9:05 am Scris de studenta

» Iubire ascunsa
Lun Dec 17, 2012 9:04 am Scris de Nicky

» Karadayi / Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel
Sam Noi 24, 2012 1:03 pm Scris de Nicky

» 소지섭 / So Ji Sub
Mar Oct 09, 2012 10:07 pm Scris de GUMUS-NOOR

» Han Ji Min 한지민 # 1
Dum Oct 07, 2012 2:23 pm Scris de GUMUS-NOOR

» ASI videoclipuri
Vin Oct 05, 2012 11:20 am Scris de utzy

» Karadayi videoclipuri
Mar Oct 02, 2012 11:51 pm Scris de utzy

Decembrie 2016
LunMarMierJoiVinSamDum
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Gönülçelen

Pagina 29 din 30 Inapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Gönülçelen

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Sam Feb 19, 2011 5:09 pm

Hei fetelor ... Ma asteptam ca fraza cea mare , cum ca nu vrea sa o piarda , sa fie legata de scoala … Nu o considera o femeie matura si e drept nu e , dar …
” Frica e a trupului: trupul tremură . Curajul e al sufletului : sufletul n-are cum să tremure. ” Barbu Stefanescu Delavrancea
Ce e asa greu sa se hotarasca …??? La un barbat in toata firea sa vina o prietena de departe sa-ti spuna ca trebuie sa te hotarasti o data sa-i spui femei pe care o iubesti ceea ce simti pt ea ? Sa-ti spuna ea sa incetezi sa nu o mai chinui cu jocurile tale copilaresti , la care Hasret saraca se straduieste sa-ti faca fata ? E drept a gresit acceptand logodna cu Levent , a gresit neavand incredere in tine , dar gata , acum ajut-o daca tot zici ca o iubesti . Acum ca stii cat a durut-o minciuna aia si stii cum a mintit-o Bahar si pe ea si pe tine , cum asta v-a facut vraiste viata si iubirea …
Acum a vazut clar ca Hasret nu mai stie cum sa iasa din clinciul asta , desi vrea … E clar ca jocul asta e prea dur pt ea si o termina si fizic si psihic . Dar pe de alta parte , e tare mandru de ea , de ambitia ei de a se autodepasi , de a evolua , de a-l prinde din urma cat de cat … Si chiar el e uneori e surprins de vointa ei … E adevarat ca lectiele sant cam dure si intense , dar ce mult are de recuperat …
A vazut clar ca pe el il iubeste … Ce tot o pedepseste … ??? Ce tot o minte folosindu-se de Ceren ??? Si daca Ceren e o veche prietena , are el dreptul sa o folosesca asa in jocul asta absurd si interminabil ? Mie chiar imi place fata asta , stie si de joaca , dar stie sa se opreasca si sa spuna adevarul verde in fata ...
Ce sugestiva a fost scena cad a invitat-o in camera lui pe Hasret , iar ea nu a intrat simtind ca spatiul i-a fost invadat si a lasat urme o alta femeie … Il vrea doar al ei , intreg , curat , fara alte urme … Sant frumoase jocurile copilaresti in dragoste , dar cand depaseste si limita de timp si de intelegere , atunci devine ori prostie , ori neputinta de de a te maturiza si de a trece intr-o etapa de asumare si de traire efectiva a ceea ce simti … Daca simti , daca nu stai in banca ta si nu mai incurca atata lumea …
Tot la fel de adevarat e ca si sa treaca peste Levent , nu ar fi deloc elegant , moral nu mai vorbim , dar daca toata ziua se plange de asta , ca nu-i poate face asta unui prieten , ar trebui sa se duca la el sa vorbeasca barbateste si ca-ntre vechi prieteni … Sa o rezolve ei , macar sa stie si Levent clar ce e cu el . Dar sa-i joace logodnica zilnic pe ate si pe la spatele lui poate , asta e permis ? Unde e barbatul acela hotarat din primul sezon ? Eu pe Murat din ulltimele episoade nu l-as vrea de barbat … Hasret ar trebui sa-si ia inima in dinti sa-i spuna adevarul lui Levent , Levent e puternic v-a supravietui … Iar dupa , sa plece sa-l lase pe Murat cu ochii in soare , sa se mai gandeasca un an doi , pote il misca ceva pana la urma si se da ingenunchiat … Dar de unde ...
Cat poate Hasret sa-l iubeasca pe Murat … Lui ii iarta toate, parca si greselelile viitoare , iar lui Levent nu-i iarta nimic , nu i-ar ierta nici cele nefacute … Ask , ask … Peste tot la fel …
In mahala vad ca e multa treaba … Rotundul a inceput sa se trezeasca din cand in cand si culmea are si replici , iar de saraca Gulnaz cu a ei belea , Cobra , ce sa mai zic ? Cred ca a cazut tot cu palaria pe cap … Acum cred ca am inteles de ce nu lasa palaria aia niciodata , nici cand doarme … Singurul neuron pe care-l avea , a sarit sepriat si el de ce e in capul stapanului Cobra … Asta l-a prins totusi in palarie si nu-l mai lasa , e ultima lui speranta si saracul neuron umbla ametit asa in palarie , iar Cobra e si mai debusolat fara el ... Poate daca ar fi cazut in cap , ii intra neuronal la loc si atunci sa vezi minune … Nu a fost sa fie … Poate data viitoare … Ori , ori … Prostia nu se vindeca , nu trece ... Oare cum procedeaza la dus ?
Putem sa o intelegem , poate , pe Bahar , daca nu sa o iertam … Ea chiar e bine … Bun terapeut are … Acum banuiesc ca si Murat l-a folosit dupa accidental cu Selin . Greu ne-au lasat sa intelegem scenaristii asta , tot din frica de a nu cumva sa intelega poporul ca Murat ar fi nebun , doar pt ca a folosit unul atunci cand il durea sufletul si nu capul . Bun ziceam , a reusit sa elimine toti parazitii care-i populau mintea si acum ce clar gandeste , dar daca intrerupe tratamentul si terapia , vai de Murat si vai de noi , eu tare sper ca nu …
In scimb Levent are cea mai lucida minte dintre toti si e cel mai oropsit , lupta singur cu toti si toate , si nimeni nu-i dispus sa-i ierte nimic , toata compasiunea e la Murat , care ca de obicei nu are nicio vina ….
Am crezut o clipa ca Ferdinand pe pajistea lui luminoasa, a fost intepat si s-a trezit ceva in el … Alarma falsa … Levent l-a pus la colt imediat si atat a fost … S-a mai invartit el o data , de doua ori , nitel agitat , dupa care s-a asezat iar la loc , in poiana lui cu floricele … Nu era momentul … Drept , Levent avea dreptate … Iar Hasret a avut totusi bun simt si nu mandrie prosteasca sa riposteze , a facut putin botic , dar o merita …. Levent a pus tot la bataie in relatia lui cu Hasret , averea , puterea lui mediatica , cunostintele lui in materie business musical dar si mult suflet , iar Hasret stie asta si de aceea nu a cracnit atunci cand acesta a izbucnit certand-o dur , stia ca are dreptate si inca cum … Macar daca nu-l iubeste , de respectat il respecta … Ca producator , caci ca logodnic nu poate , e peste puterile ei … A incercat s-a straduit , nu poate … Inima e in alta parte si nu-i poate , avand firea asta , impune nimic … Cand sameni vant culegi furtuna … Lectia asta o stie ?
Am vazut ca ziceti ca Levent da semene … Da , da semen ca nu e prost , ca intelege … Dar nu poate reactiona , sau nu gaseste momentul , formula , puterea si cred ca nu vrea sa o raneasca inutil , asteapta un semn clar de la ea … Ce trist a plecat atunci seara de la ea , cand i-a spus mai in gluma mai in serious “ Je t’aime “ , iar in ultima secventa cand l-a vazut pe Murat privind-o dormind …
Iata ca nu avea nici o legatura cu Bahar (tot nu am aflat cu cine vorbea la telefon , dar nu cu Levent ) . Numai in pielea lui sa nu fii … Dar ce fac astea doi pe la spatele lui , iertam imediat … E moral … Macar pt cele f tinere sa spunem si sa recunoastem ca nu … Poate ca joaca uneori la limita , dar cine joaca corect aici , in toata nebunia asta ?? ?
Hasret trebuie sa-i spuna adevarul si Murat la fel … Nu mai suport slabiciune asta inexplicabila a lui Murat , parca e crescut la pension , vreau sa simt ca are pantaloni si sper ca are si ceva in ei … Inca nu am vazut ...
“ Adevarul e ca focul:cand cauti sa-l descoperi arde .
Adevărul este o flacără atât de luminoasă încât mulţi oameni nu-i pot suporta lumina . Unii închid ochii ca să nu-l vadă , iar alţii fug ca să nu fie arşi . “ – Goethe

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

0 Mesaje : 200
Data de inscriere : 23/01/2011
Varsta : 43
Localizare : Iasi

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Sam Feb 19, 2011 5:10 pm

mari_69 a scris:Hasret&Murat-True love!I dont wanna lose you....
http://www.youtube.com/watch?v=9ttnl5lhO0Q

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Dum Feb 20, 2011 8:40 pm

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Mar Feb 22, 2011 11:23 pm

Este ca o poveste de iubire spusa sub clar de luna ... Poti sa adormi , poti sa faci dragoste ascultand-o ...
Spune întotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Daca as sti ca asta ar fi ultima oara cand te voi vedea dormind, te-as îmbratisa foarte strans si l-as ruga pe Dumnezeu sa fiu pazitorul sufletului tau. Daca as sti ca asta ar fi ultima oara cand te voi vedea iesind pe usa, ti-as da o îmbratisare, un sarut si te-as chema înapoi sa-ti dau mai multe. Daca as sti ca asta ar fi ultima oara cand voi auzi vocea ta, as înregistra fiecare dintre cuvintele tale pentru a le putea asculta o data si înca o data pana la infinit. Daca as sti ca acestea ar fi ultimele minute în care te-as vedea, as spune “te iubesc” si nu mi-as asuma, în mod prostesc, gandul că deja stii. Gabriel García Márquez

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Joi Feb 24, 2011 1:12 pm

http://www.dailymotion.com/video/xh66cg_gonulcelen-et-si-tu-nexistais-pas-joe-dassin-alt-yazyly_shortfilms#from=embed[/dailymotion]

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Dum Feb 27, 2011 11:55 am

Am citit ceva scris de Mari , vineri , imediat dupa terminarea episodului … " Ultima faza a lui Murat...de calau...Doamne Doamne de ce? "
Nu stiu , Mari … Poate ca scenaristii , nu au mai avut idei si au dat gir consultantilor , psihologilor … Iar acestia dornici de a scotoci in mintea tuturor , au schimbat caracterele personajelor si au dus la extreme totul , fortand puterea noastra de intelegere … Poate ca de aceea au schimbat si ora de difuzare … Nu e pt cei mici … Nu e nici pt toti cei mari …
Dar faptul ca termina fiecare episod , frumos , sau uneori incendiar , ma face sa cred ca intentionat nu dau drumul la actiune , dar de ce tin lucrurile pe loc ? Se intampla ceva si inafara filmarilor … Cred ca s-au incurcat putin in destinele si iubirile personajelor … Ca sa le descalcesti pe toate odata e greu … Sau poate mai vor un sezon ?
Murat nu mai compune , nu mai da nici un concert ? Cum stau cu banii , ce se mai aude de casa alba ? Ce afaceri face tatal lui ... Au atatea locuri frumoase unde sa filmeze in Instanbul si in jurul lui , au herghelii celebre in apropiere , stiu toti sa calareasca ... Nimic … Nimic … Doar jocuri , pariuri si minciuna , dezamagire … Hasret ar trebui , repet , sa plece , sa-i lase , iar lui Murat nici macar prietenia sa nu i-o mai pastreze , iubirea , nici atat … Nu mai merita nimic …
Murat dezamageste … Nu stie sa lupte pt dragostea lui , daca totusi iubeste … Incep serios sa ma indoiesc … Iar daca totusi iubeste , ciudat mod de a iubi … Cred ca se si teme de ea , sau ii place doar jocul ce duce la ea …
" Cel ce iubeste doar apropierea dragostei, nu se va intalni niciodata cu ea. " Antoine de Saint-Exupery
Levent stie sa lupte , Murat vad ca stie doar sa triseze …
Sa te uiti in ochii celui care zici ca ti-e cel mai bun prieten , dand mana frateste si sa-l minti asa ? Iar in fata ta cea mai buna prietena si sa o bagi si pe ea intr-o asa o minciuna , fara voia ei ? Ce minunata surpriza i-a facut … Alaturi , femeia pe care zici ca o iubesti si care stii bine ca te iubeste si nici macar sa nu-ti pase ca prabusesti totul in ea cu jocul asta , cu minciuna asta ? Sa ajungi sa-ti pierzi dragostea la cacialma ??? Trebuie nu o mica , ci o mare doza de nebunie … Sau prostie …
Si chiar daca ai castiga arucand cartea asta , meriti …??? E dulce o asa victorie ? Poti fi mandru de ea ??? Sa-i minti pe toti privindu-i in ochi , chiar si propria ta mama ??? Cam prea mult Murat … Si nu poate ramane fara urmari …
Mu-mi place Murat asta , cu ranjetul ala superior , nu-l recunosc si nu-i mai gasesc scuze , nu mai vreau …Aveam asteptari mari de la Murat , nu de la Levent … Murat imi inseala asteptarile …
Nu a vazut rochia ei , nu a vazut tristetea ei , nu a vazut nimic , decat rosu in fata ochilor cand Levent i-a zis de casatorie … Parca e un jucator inrait si nu poate sa se abtina sa nu joace , ba mai mult , sa nu pluseze , indiferent de ce carti are in mana ... Levent il cunoaste si cu el n-o sa-i mearga sa joace la cacialma asa cum a facut cu Hasret … Levent e o nuca tare si l-a calcat pe batatura … S-ar putea sa si-o ia tare de tot Murat … Levent incepe sa-i popeasca … O sa-i faca pe amandoi sa-si ceara iertare …. Acum stiu ca nu lui ii vor ceda nervii primul … Murat e mult mai slab , desi se da Batman …
Incep sa privesc un pic altfel si moartea Selinei …
Ziceti ca e dur Levent ? Da , este f dur si stie exact ce face si de ce face si unde vrea sa ajunga … Vrea ca Hasret sa-l iubeasca ... E jale daca-i iese … Acum nimic nu mi se mai pare imposibil in scenariul asta ...
Nu-i aprob purtare lui Levent , dar o inteleg si stiu de unde vine . Levent e viu (super Onur in rolul asta) , face ce simte , judeca , inelege jocul lui Murat , chipurile , prietenul lui ( Murat nu stie sa fie prietenul nimanui ) … Vede balansul si nehotararea Hasretei si se simte folosit … Prefer furia pe fata lui Levent , decat jocul ascuns si ciudat a lui Murat …
In general barbatii turci sant duri si teribil de gelosi … Mi-am adus aminte de o faza din ” Asi” , cand Demir o tara dupa el pe Asi pe un pod , parca i-a trosnit si-o palma o data … Acolo nu era duritate ? Acolo era tandrete ? Stilul turcesc … S-a uitat repede cred si iertat …
Razboiul psihologic e in toi, intrebarea e cine castiga ? Si ce ? Din asta, eu cred ca toti pierd , dar in primul rand Murat … Se joaca cu focul , nu Levent , ci el … Se crede Zeu , dar e un simplu muritor …

P S . Am pierdut ceva urmarind acest serial . Faptul ca nu mai pot sa scriu chiar tot ce gandesc , pt ca as supara pe f multa lume … Si acum imi dau seama ca trebuie sa ma abtin si culmea pot sa o fac … Cine pierde ? Nu stiu inca … Vedem la final ... O duminica frumoasa tuturor ...

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

Sus In jos

Mesaj Scris de Nety la data de Dum Feb 27, 2011 1:04 pm

"Faptul ca nu mai pot sa scriu chiar tot ce gandesc , pt ca as supara pe f multa lume "Dana 17 aceasta expresie nu i pe placul meu ,aici te rog nu ti cenzura gindurile si opinia ,parerile fiecaruia trebuie respectate chiar daca nu coincid cu a altora,daca unei persoane nu i convine e treaba ei ,mai mult daca prin argumente te poate combate sa ti schimbi parerea e foarte bine daca nu mai bine sa taca ea si nu tu ...fi sigura ca voi avea grija de acest aspect pe acest forum ..
cu stima Nety

ps. pt mine aceste comentari sint minunate ,nu sint o impatimita a acestui serial ,o admir pe Tuba dar nu o cuplez cu nici un "coleg" de platou pina ea nu declara acest lucru ,iar atunci ma bucur pt ea daca persoana imi este agreabila bravos flower red

Nety
Admin
Admin

0 Mesaje : 1724
Data de inscriere : 21/12/2009
Localizare : centrul tari

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Dum Feb 27, 2011 3:14 pm

Nety a scris:"Faptul ca nu mai pot sa scriu chiar tot ce gandesc , pt ca as supara pe f multa lume "Dana 17 aceasta expresie nu i pe placul meu ,aici te rog nu ti cenzura gindurile si opinia ,parerile fiecaruia trebuie respectate chiar daca nu coincid cu a altora,daca unei persoane nu i convine e treaba ei ,mai mult daca prin argumente te poate combate sa ti schimbi parerea e foarte bine daca nu mai bine sa taca ea si nu tu ...fi sigura ca voi avea grija de acest aspect pe acest forum ..
cu stima Nety

ps. pt mine aceste comentari sint minunate ,nu sint o impatimita a acestui serial ,o admir pe Tuba dar nu o cuplez cu nici un "coleg" de platou pina ea nu declara acest lucru ,iar atunci ma bucur pt ea daca persoana imi este agreabila bravos flower red
Ok , Nety , am inteles ... Multumesc ... Nu era pt aici , aici e liniste ... Dincolo nu ma bag ca e alta dandana ... Murat Y ... Glumesc ...(Scuze , acum am vazut ca e preferatul tau , eu nu am vazut in intregime" Asi ", sant o ratacita in seriale turcesti si in general in seriale , nu stiu mare lucru de M Y , doar ca starneste mari polemici pe forumuri . Nu ma bag , fiecere cu gusturile si parerile lui ) ...
Eu si Mari mai scriem aici si cam santem pe aceeasi linie , iar daca nu , santem destul de educate sa acceptam si alte pucte de vedere ...
Chiar saptamana trecuta eram pe punctul de a renunta ... De aceea am scris putin , am scris tarziu ...
Nu dar chiar unele au devenit rele , dar nici eu nu sant de paie ... Stiu sa-mi sustin punctul de vedere , cu argumente fara insa sa jignesc pe nimeni , nu e felul meu ....
PS-ul nu era pt aici si-am uitat din viteza, sa-l scot ... Multumesc mult ...

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Mar Mar 01, 2011 11:57 am

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Mar Mar 01, 2011 12:07 pm

O primavara in care sa va infloreasca sufletul de iubire ...

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Mar Mar 01, 2011 8:01 pm

“Vreau sa fac cu tine ceea ce face primavara cu ciresii.”
Imaginati-va ca Murat sopteste asta la urechea Hasretei ...
Nu sant cuvintele mele … Le-am auzit soptite si eu de cineva , candva …
Mi-am aminit de ele si de o alta primavara …
Sant cuvintele lui Pablo Neruda , dar cati barbati le stiu si cati sant in stare sa le rosteasca …
Sa mai speram la Murat , ca le stie ??? Poate … Ca le spune … ??? Vise frumoase …
O seara frumoasa si o noapte calda ...

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Joi Mar 03, 2011 2:19 am

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 17 la data de Sam Mar 05, 2011 6:17 pm

Buna fetelor , haideti sa fim optimiste , ca vine primavara si intotdeauna cu ea vine iubirea ... Sper sa vina in sfarsit primavera si sa infloreasca ciresii … Sper ca Murat sa o gaseasca pe Hasret si dragostea lui pt ea sa o infloreasca , iar cuvintele lui Pablo Neruda sa fie pe buzele lui … “Vreau sa fac cu tine ceea ce face primavara cu ciresii.”
Finalul , mie mi-a placut . Toti trei au luptat pana la ultimul glont … Teribil … Toti trei au pierdut si sant toti o singura rana … Murat a fost primul ingenunchiat , primul care a simtit gustul amar al infrangerii … Era de asteptat … A vazut batista alba fluturata de Hasret , dar care l-a facut sa inteleaga ca nu lui i se preda , ci lui Levent … Asta a fost ultima lovitura si a simtit-o atat de puternic ca l-a sleit , l-a facut ghem , fara speranta ca v-a putea sa se indrepte din nou , vreodata si fara speranta ca v-a avea ocazia sa indrepte raul facut … Stie ca a gresit pornind acest razboi , dar cel mai bine stie ca a ales gresit armele … Singura si cea mai imbatabila ar fi fost arma sinceritatii si cu ea pe drumul drept … A gresit nealegand-o si stie bine asta , a fost batut cu propriile arme , din start gresit alese …
Levent putea sa se transforme in avion cu reactie , sa-i scrie pe cer ca o iubeste , Hasret nu ar fi vazut si auzit nimic , daca Murat ar fi fost langa ea privind-o cu dragoste si soptindu-i ca o iubeste … Levent putea sa explodeze ca o bomba atomica , Hasret nu ar fi simtit si nu ar fi auzit nimic , niciodata , daca Murat ar fi tinut-o in brate … Ar fi simtit doar bataile inimii lui si ar fi auzit doar cum inima lui ii spune cat de mult o doreste langa el … Nu a facut asta si stie ca a gresit … Stia ca e pe un drum gresit , dovada randurile scrise de el intr-o zi in care ar fi trebuit sa fie si pt ei ziua indragostitilor … Parca se astepta sa piarda , dar a sperat pana in ultima clipa …
Faptul ca si-a retras imediat mana din parul ei atunci cand a auzit glasul lui Levent , m-a facut sa inteleg ca niciodata nu ar fi trecut peste acesta si peste hotararea ei … Niciodata … Chiar daca ar fi murit vazand-o in rochia de mireasa , alaturi de Levent … Si-a mintit prietenul privindu-l in ochi , dar niciodata nu l-ar fi injunghiat pe la spate … Stie ca Levent o iubeste si ca lupta pt ea , aproape deznadajduit … Privirea lui Levent , atunci cand o vede pe Hasret luand copilul in brate , vorbeste de la sine , cat de mult o iubeste … Doar ca Hasret are inima de tiganca , o data iubeste … Si-a pironit inima langa inima lui Murat si chiar daca moare sangerand , nu poate sa o mai ia de acolo … Chiar daca vrea , nu poate … Cu acte poate apartine altuia , dar sufletul si trupul raman mereu acolo unde e pronita inima … La Murat …
Mie mi-a placut mult atitudinea mamei ei … A lasat-o sa hotarasca singura care e drumul bun , a avut incredere in ea , a facut-o sa gandeasca singura , sa actioneze singura , sa lupte pt viata ei … Mi-a adus aminte de mama , care la o rascruce , nu mi-a dat nici un sfat , dar am simtit-o alaturi si a avut rabdarea sa aleg eu drumul … Daca cineva m-ar intreba , care e lucrul pt care i-as multumi in primul rand , fara ezitare i-as spune ca asta . Tot ce facuse pt mine pana atunci , s-ar fi naruit daca mi-ar fi dat un sfat gresit , sau m-ar fi presat cu unul bun … A fost pt prima data cand nu a incercat sa se impuna si tare bine a facut …
Saime a simtit ca Hasret isi hotaraste destinul , ca de asta depinde intreaga ei vata , dar a lasat-o sa zboare in directia in care v-a hotara ea , tremurad de frica sa nu greseasca , dar totusi avand incredere mare in inima si sufletul ei … Asa capata incredere in ea , iar ea ca mama , nu se v-a mai teme niciodata ca nu ar putea alege corect … Cata putere a avut ... Sa taca , sa asculte , sa nu judece , doar sa aline cu mangaierea ei … Puterea data de inima de mama …
Acum urmeaza o lupta pe viata si pe moarte intre Murat si Levent … Hasret a iesit din joc … Se fac iarasi cartile , sa vedem cine gaseste primul dama … Acela v-a castiga …
Hai Murat revino-ti , Hasret ti-a mai dat o sansa , e ultima … Chiar ultima … Ti-a trimis o gura de aer in plamani … Cu ea ar trebui sa capeti forta de a darama muntii in cautarea ei … Am incredere in el , dupa ce a vazut o noapte iadul , raza asta de speranta , ca poate vedea raiul , il v-a face iarasi sa devina Murat cel luptator , cel din primul sezon , cel corect si lucid , cel de care s-a indragostit Hasret si de care , ne e la toate dor … Cel care-si aduce aminte , ca ea l-a readus la viata si careia ii este dator … Acum mai mult ca atunci , caci a rasplatit-o nemeritat …
Hai ca serialul se poate salva … Hai Cansel , poti face scene memorabile cu Tuba … Stiu ca vrei … Sa nu ramana doar sarutul de pe lac , memorabil …
Hai Murat , ridica-te ca mai ai mult de luptat si greu …. Batalia finala … Daca o vei gasi pe Hasret si daca iti vei cere iertare si-ti vei deschide sufletul chinuit , vei vedea sub privirea ta , inflorind in bratele tale , cea mai alba si frumoasa floare de cires din viata ta … Pastreaz-o inflorita toata viata … Da , cu iubire , se poate ...
Va pup pe toate ... O seara frumoasa ...

Dana 17
Colaborator special
Colaborator special

Sus In jos

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR la data de Dum Mar 06, 2011 1:43 am

GUMUS-NOOR