Seriale turcesti


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Seriale turcesti
Seriale turcesti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Top postatori
GUMUS-NOOR (35933)
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_leftHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 BarHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_right 
florina-octaviana89 (4248)
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_leftHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 BarHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_right 
utzy (4150)
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_leftHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 BarHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_right 
IrinaLove (2650)
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_leftHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 BarHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_right 
Gumus (2280)
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_leftHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 BarHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_right 
Nety (1724)
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_leftHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 BarHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_right 
denta (1194)
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_leftHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 BarHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_right 
turkiss_woman (1036)
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_leftHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 BarHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_right 
cristinuta (1022)
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_leftHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 BarHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_right 
GIULIA (773)
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_leftHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 BarHan Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Bar_right 

Ultimele subiecte
» La umbra teilor
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 EmptyJoi Oct 05, 2017 11:58 am Scris de dong yi

» Asi - impotriva destinului
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 EmptyMier Aug 06, 2014 2:41 pm Scris de GIULIA

» Dragoste si pedeapsa-Comentarii
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 EmptyMar Mai 07, 2013 9:14 pm Scris de cristinuta

» O propunere inedita
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 EmptyLun Apr 15, 2013 9:05 am Scris de studenta

» Iubire ascunsa
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 EmptyLun Dec 17, 2012 9:04 am Scris de Nicky

» Karadayi / Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 EmptySam Noi 24, 2012 1:03 pm Scris de Nicky

» 소지섭 / So Ji Sub
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 EmptyMar Oct 09, 2012 10:07 pm Scris de GUMUS-NOOR

» Han Ji Min 한지민 # 1
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 EmptyDum Oct 07, 2012 2:23 pm Scris de GUMUS-NOOR

» ASI videoclipuri
Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 EmptyVin Oct 05, 2012 11:20 am Scris de utzy

Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar


Han Ji Min 한지민 # 1

3 participanți

Pagina 31 din 31 Înapoi  1 ... 17 ... 29, 30, 31

In jos

Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Empty Re: Han Ji Min 한지민 # 1

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Joi Sept 27, 2012 11:16 pm

Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Han130217Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Han13024
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Empty Re: Han Ji Min 한지민 # 1

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Sam Sept 29, 2012 3:51 pm


Actress Han Ji Min, the Secret to Better Acting is a 'Balanced Life'

Rooftop Prince, which finished in Korea on May 24th in first place among Wednesday-Thursday dramas, recently aired on Taiwan's GTV and recorded the highest ratings for a Korean drama that broadcasted after 2011 and is enjoying huge popularity.

The drama Rooftop Prince is about a prince who leaps 300 years into the 21st century and about the love he couldn't share in his previous life. Han Ji Min perfectly played the strong 'Candy' character Park Ha and her acting transformation was successful. Until now, Han Ji Min's best quality in her acting is definitely mixing the appropriate comical and moderate emotional expressions with her elegant appearance.

On the 11th I met with Han Ji Min at a cafe in Shinsadong resembled the overwhelming chatterbox who controlled four men with her loveable energy coming from her small physique, but her appearance was different. "You can't just like what you know and you can't just enjoy the things you like." Where is Han Ji Min, who has been an actress for over 10 years, going now?
.....
Actrita Han Ji Min, Secret de a acționa mai bine este o "viață echilibrată"

Rooftop Prince, care sa încheiat în Coreea pe 24 mai, în primul rând, printre miercuri-joi drame, recent difuzat pe GTV din Taiwan și a înregistrat cel mai mare rating pentru o drama coreean, care a difuzat după 2011 și se bucură de popularitate imensă.

Drama pe acoperiș Prince este despre un print care sare 300 ani în secolul 21 și despre dragostea el nu a putut participa la viața sa anterioară. Han Ji Min jucat perfect puternică "Candy" caracterul Park Ha și transformarea ei acțiune a fost un succes. Până în prezent, cea mai buna calitate Han Ji Min in actorie ei se amesteca cu siguranta expresii adecvate comice și moderată emoționale cu aspectul ei elegant.

Pe 11 m-am întâlnit cu Han Ji Min, la o cafenea din Shinsadong semana vorbăreț copleșitoare care a controlat patru bărbați cu energia ei iubit provin din fizicul ei mici, dar aspectul ei a fost diferit. "Nu poți dori doar ceea ce știi și nu te poți bucura doar de lucrurile care iti plac." În cazul în care este Han Ji Min, care a fost o actrita de peste 10 ani, merge acum?
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Empty Re: Han Ji Min 한지민 # 1

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Sam Sept 29, 2012 3:58 pm

Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 BTS3P

"Whatever the job, it's very important to put effort into it"

"I'm thankful for being happy in this life"

"My role model is Audrey Hepburn"

- In Rooftop Prince, your acting as Park Ha was very natural. Is your real personality different?
"There are similar aspects in our personalities. I think that people have several personality. My current personality is thanks to the characters I've acted as until now."

- Male actors have more gravity, so how is it matching up with them?
"Because of Yi Gak, played by Park Yoochun and his three henchman Do Chisan (Choi Woo Shik), Song Manbo (Lee Minho), and Woo Yongsul (Jung Seok-won), I laughed a lot. They had overflowing energy. When we were together, our laughter would explode, which caused a lot of NGs. We laughed to the point of crying. I could enjoyably film because of the three henchmen, and my timing with Park Yoochun was good. Personally, I think the timing between the male and female leads is the most important, but in all of my projects up until now, my timing with Park Yoochun was the worst."

- Were there any difficult aspects while acting as Park Ha?
"Although my stamina and being pressed for time was disappointing, there were time where we just had to keep going. The times when my facial expressions were as good as I thought they were was the hardest."

- The original work of Rooftop Prince and the drama are quite different. Depending on the work, it seems like there are selection criteria.
"It was hard to choose the scenario and time as to how I wanted to, but seems like there was a connection with the project. When I chose the project, I saw the whole story as being important. Also I became interested in the project because I wanted to a new challenge and opportunity rather than a character that resembles me."

- In every project, you've shown that you've perfectly synchronized in your roles. Since acting wasn't your major in university, how did you learn acting?
"I never decided to study, it just turned out that I saw a lot of scripts. In the past, in sad scenes I would think sad thoughts while acting, but as I acted more in the situations and scenes given to me, I thought about the emotions in the scenes, so it seems like I expressed my parts well. As Han Ji Min, I can't come out as myself in a scene. If I thought 'If it's me, I'd do it like this', my real appearance would come out. Therefore, I do my best to immerse myself in character and try as hard as I can."

- I'm curious about any opportunities you've had to put your feet in the entertainment world.
"During my third year in middle school, at my teacher's advice, I started modeling. My teacher's sister in law was an entertainment manager. When I was a TV character, I saw myself as an ordinary student in a different world with different people. When I went to an advertisement audition, others preparely it perfectly, I came wearing a school uniform and would have to go and comeback sometimes.

If someone said 'introduce yourself', I could only say my name. I think they liked my puzzled appearance. I was lucky. In middle and high school, I only did advertisements and music videos, but when I entered university I started acting, so I fought with myself many times."

- Being a celebrity is harder than any job. They have to have a clear dream.
"My personality is like that. When dealing with people, it takes a long time. Even enjoying acting takes a long time.

When I was thankful, insufficient, didn't have greed, and really scared, the opportunities that I routinely could attempt came. After Dae Jang Geum, I got my first lead role in a mini series. After that, I got an one act play and felt a lot during that time.

In work, there's an order, but I realized from the start that I took on roles that were out of my league. When I was doing that one act play, emotions and time made me realize a lot and gave me the hope to challenge things."

- Can you talk about your strengths and weaknesses?
"Since I was a kid, it seemed like I only looked at my weaknesses. The things I wanted but couldn't have tormented me, but at the same time I didn't know I actually had those things. Everything depends on the distinction of your thoughts. Now if the things I have don't change and stay the same, I accept that and I'm thankful for it. When acting, I think about my weaknesses rather than my strengths and think 'I have to fix this next time.'"

Han Ji Min debuted in 2003 in the much talked about drama All In as Song Hye Kyo's younger self, but at the time, people thought she only had that bright and clean smile. Four years later, in the doubt that Han Ji Min could become the second Lee Young Ae, the man who lead the Dae Jang Geum fever, PD Lee Byung Hoon, cast Han Ji Min to be the female protagonist in his new project 'Yi San'.

Han Ji Min played the part of Sung Song Yeon, who came into scrutiny for being Jeongjo's third concubine and showed strong acting by immersing herself into character. The ratings went over 30% and in the drama, she helped by being a strong leader.

Historical drama PD Lee Byung Hoon gave his reason as to why he chose Han Ji Min as the female protagonist in Yi San, who was cast as Shinbi in Dae Jang Geum, by stating "Han Ji Min has bright charms and a clean aspect to her. More than anything, the female protagonist who is in a historical drama that last over six months has to be pretty and Han Ji Min is bright and has pretty looks. She also had experience in filming a historical drama and her acting ability was developing by the day, so that's why I cast her."

The drama Yi San was exported to Taiwan, Japan, Singapore, Turkey and 18 countries in the Middle East. In 2010, it was number one in ratings in Romania and turned Romania's broadcasting upside down. Without the violent, sexual and exciting elements, it was successful and they used the opportunity to increase the interest in Korean traditional culture.
......
"Oricare ar fi locuri de muncă, este foarte important să se depună eforturi în ea"

"Sunt recunoscător pentru a fi fericit în această viață"

"Modelul meu rol este de Audrey Hepburn"

- În Rooftop Prince, acționând ca Park Ha a fost foarte natural. Este personalitatea tau real pentru diferite?
"Există aspecte similare în noastre personalitati. Cred că oamenii au personalitate mai multe Personalitatea mea actuală este mulțumită de caractere am acționat ca și până acum.".

- Actorii Masculin au greutate mai mult, așa cum se potrivesc cu ei?
"Din cauza Yi Gak, jucat de Park Yoochun și cei trei sluga Do Chisan (Choi Woo Shik), Song Manbo (Lee Minho), precum și Woo Yongsul (Jung-Seok castigat), am râs mult Ei au debordantă energie.. Atunci când am fost împreună, râsul nostru ar exploda, ceea ce a cauzat o mulțime de NGS Am râs la punctul de plâns. aș putea filma plăcut din cauza celor trei acoliții,. și calendarul meu cu Parcul Yoochun a fost bun. Personal, cred ca momentul dintre cablurile de sex masculin și de sex feminin este cel mai important, dar în toate proiectele mele de până acum, calendarul meu cu Parcul Yoochun a fost cel mai rău. "

- Au existat aspecte dificile în timp ce în calitate de Park Ha?
"Deși stamina meu și de a fi presat de timp a fost dezamăgitor, în cazul în care au existat timp am avut doar sa continui Cele ori atunci când expresiile mele faciale au fost la fel de bun cum am crezut că acestea au fost cel mai greu a fost.".

- Opere originale de pe acoperiș Prince și teatru sunt destul de diferite. În funcție de locul de muncă, se pare ca acolo sunt criterii de selecție.
"A fost greu sa alegem scenariul și timp ca să cum am vrut, dar se pare ca a existat o legătură cu proiectul Când am ales proiectul, am văzut toată povestea ca fiind importantă.. De asemenea, am devenit interesat de proiect pentru că am vrut să o noua provocare si oportunitate, mai degrabă decât un personaj care seamănă cu mine. "

- În fiecare proiect, v-ați arătat că ați sincronizat perfect în rolurile tale. Deoarece actoria nu a fost major în universitate, cum ai învățat în calitate?
"Nu am decis sa studieze, doar dovedit că am văzut o mulțime de scenarii În trecut, în scene triste mi-ar gândi gândurile triste în timp ce acționează,. Dar cum am acționat mai mult în situațiile și scene dat la mine, m-am gândit despre emoțiile în scene, deci se pare ca mi-am exprimat părțile mele precum si Han Ji Min, eu nu pot veni ca mine într-o scenă.. Dacă m-am gândit: "Dacă eu, aș face așa" , aspectul meu real ar ieși. Prin urmare, fac meu cel mai bun pentru a mă cufunda în caracter și să încerce cât de tare pot. "

- Sunt curios cu privire la orice oportunitati care le-ați avut de a pune picioarele în lumea divertismentului.
"În timpul meu an treilea în gimnaziu, la sfatul profesorului meu, am început de modelare sora profesorului meu de drept a fost un manager de divertisment.. Când am fost un personaj TV, m-am văzut ca un student obișnuit într-o lume diferită, cu diferite persoane. Când m-am dus la o auditie anunțul, alții preparely perfect, am venit purtând o uniformă școlară și ar trebui să meargă și revenirea, uneori.

Dacă cineva a spus "te prezinți", am putea spune doar numele meu. Cred că le-a plăcut aspectul meu nedumerit. Am fost norocos. În gimnaziu și de mare, am făcut doar reclame și videoclipuri muzicale, dar când am intrat universitate am început actoria, așa că am luptat cu mine însumi de mai multe ori. "

- Fiind o celebritate este mai greu decât orice loc de muncă. Ei trebuie să aibă un vis clară.
"Personalitatea mea este ca că, atunci când a face cu oameni, este nevoie de o perioadă lungă de timp.. Chiar se bucură de acțiune durează o perioadă lungă de timp.

Când am fost recunoscător, insuficiente, nu avea lăcomia, și într-adevăr speriat, oportunitățile pe care am de rutină ar putea încerca venit. După ce Dae Jang Geum, am primit rolul meu principal primul dintr-o serie mini. După aceea, am primit o piesă-un singur act și am simțit foarte mult în această perioadă.

In locul de munca, e un ordin, dar am dat seama de la inceput ca am luat pe roluri care erau de nasul meu. Când am fost de a face ca o piesa de teatru act, emoțiile și timp ma făcut să realizez o mulțime și mi-a dat speranta de a contesta lucrurile. "

- Poți vorbi despre punctele tale forte și punctele slabe?
"Deoarece am fost un copil, se pare ca am uitat doar la slăbiciunile mele Lucrurile pe care le-am vrut, dar nu a putut avea chinuit mine,. Dar în același timp, nu am stiut am avut de fapt acele lucruri. Totul depinde de distincția de gandurile tale. Acum, dacă lucrurile pe care le am nu se schimbă și să rămână la fel, am accepta că și eu sunt recunoscător pentru asta Atunci când acționează, cred cu slăbiciunile mele, mai degrabă decât puterile mele și. că "am pentru a rezolva această data viitoare ".

Han Ji Min a debutat în anul 2003, în mult mai vorbit despre teatru Totul în sine ca Song Hye Kyo mai mic, dar la acel moment, oamenii au crezut că ea a avut numai zâmbet strălucitor și curat. Patru ani mai târziu, în îndoială că Han Ji Min ar putea deveni al doilea Lee Young Ae, omul care conduce Dae Jang Geum febra, PD Lee Byung Hoon, Han Ji Min aruncat pentru a fi protagonistul de sex feminin în noul său proiect "Yi San ".

Han Ji Min a jucat o parte din Sung Song Yeon, care a venit în control pentru a fi concubina treia Jeongjo și a arătat cu acțiune puternică prin cufundarea-se în caracter. Ratingurile au peste 30%, iar în dramă, ea a ajutat de a fi un lider puternic.

Istoric dramă PD Lee Byung Hoon a dat un motiv sa de ce a ales Han Ji Min ca protagonist feminin din Yi San, care a fost distribuit in rolul Shinbi în Dae Jang Geum, afirmând "Han Ji Min are farmecul luminoase și un aspect curat pentru ea . Mai mult decât orice, protagonistul de sex feminin, care este într-o dramă istorică, care durează de peste șase luni trebuie să fie destul de Han Ji Min și este luminoasă și are destul arată. Ea a avut, de asemenea, experiență în filmarea o dramă istorică și capacitatea ei de acțiune a fost în curs de dezvoltare de către zi, astfel că de aceea i-am aruncat. "

Drama Yi San a fost exportat către Taiwan, Japonia, Singapore, Turcia și 18 țări din Orientul Mijlociu. În 2010, acesta a fost numărul unu în clasamentul din România și transformat de radiodifuziune din România cu susul în jos. Fără a elementelor violente, sexuale și interesant, a avut succes și au folosit oportunitatea de a crește interesul în cultura tradițională coreeană.
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Empty Re: Han Ji Min 한지민 # 1

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Sam Sept 29, 2012 4:06 pm

Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 FqNPO


- You appeared in the Hallyu drama Yi San. Aren't historical dramas harder than modern dramas?
"It's tough. The character I played, Song Yeon, was a character who love the king but couldn't look at the king with expressions of love. In a class society where there's a difference in status, manners are important. The thing I asked the director the most about was my manners. We didn't have a heart scene. The appearance if having the name called once and hands grasped once was pitiful. It seemed like Song Yeon was burdened with sadness."

- You've played many good-natured roles. It must be because of your kind face.
"(Laugher) It looks good that I've played good-natured roles."

- Up until now, you've acted with handsome actors such as So Ji Sub, Jung Woo Sung, and Park Yoochun. Among the actors you've acted with, are any of them your ideal type?
"While I'm acting, it seems like my ideal type is my counterpart. They have something I could learn from and have positive energy, and I like bright people."

- Isn't the life of a star, who has the envy of the general public, sometimes hard?
"I've done everything I wanted. For celebrities, there's almost nothing a celebrity can't do if they want to do it. I like sleeping, but looking back, all I did was stay in my house, and looking back at my 20s, I've thought I had a boring life, but now I've become active. I take walks and go to the river..."

- Do you go alone? Do you pull your hat down over your face?
"I don't wear a hat and get around fine. (Laughter)"

- People will find out and flock to you.
"When I go out, I don't put on much makeup. Hahah. If one person is brave enough to come up to me, others will come up to me. I don't think of people as bothersome or difficult."

- Like right now, when you're resting after finishing a project, who do you usually meet?
"Even if I say their name you wouldn't know them because they're my ordinary friends. On weekdays, I usually spend time with my family. While actors are working on a project, they're close to each other, but when it's over, everyone's schedule is busy so it's hard to meet up. That's why celebrities don't have many friends. Lately I've liked playing with my 20 month old nephew the most. He's stronger than me, so it's a bit difficult...(Laughter)"

- What's the attitude an actor needs the most?
"Whatever the job, effort is the most important thing. They must absolutely do their best but that's also the hardest to do. I have also thought 'I'm tired' and 'I'm sleepy', but I went above those thoughts. If you think 'This is good enough', you'll definitely regret it later."

- Age 30. Any thoughts about marriage? If you marry, your your acting could expand.
"I've thought about marriage since kindergarten. Marriage seems like there's great affinity between the couple. Since it's the next phase of my life, I have to be careful about it. I'm afraid that I can't meet up with people if a scandal comes up. (Laughter)"

Recently on a portal site's bulletin board, Han Ji Min's middle and high school alumni put up a topic titled 'The Truth About Han Ji Min' and it's gaining attention. They said "During her school days, Han Ji Min was the model student's model. Her grades were in the upper rank and received kindness from the teachers" and "Because of her looks, there were a lot of envious female students."

There was a student that was mentally retarded that everyone avoided, but everyone remembered Han Ji Min as the 'angel' that would always greet that friend first. In June, there was a topic on an online community posted with the title 'Another Shocking Truth About Han Ji Min' and it was about her good deeds. It was written by an older sister of a supporting actor in the 2008 drama Yi San. She wrote "While filming Yi San, my younger sister was burned on her face. While the other staff members were only worried, Han Ji Min was different as she personally looked around for a hospital and gave all of the money she had on her for the taxi fare", praising Han Ji Min's warm heart and spending the money for her sister.

To people, Han Ji Min is an actress with the courage to readily hold out her hand for others.

- What was your dream as a kid?
"Since both of my parents worked, I was brought up by my grandparents. My grandmother's older sister, who was a musician, said it'd be great if I became a doctor. After that, my dream job was to become a doctor. I studied a lot to become a doctor, not knowing how difficult it was because I wanted to make my grandparents happy and though 'I have to become a doctor'. Until middle school, the dream job of a doctor felt like it was written for me. Truthfully, my heart grew bigger for me sick grandmother who I wanted to treat."

- However, when you entered university, you chose social work over acting.
"Since I really like kids, I wanted to major in child education. Since I lived with my grandparents, I also had an interest in the problems seniors faced. Since social work is a subject about the welfare of children, seniors and the disabled, I ended up choosing it."

- I remember seeing a picture of you holding a fund-raising container. You have the title of honorary ambassador for the Korean division of JTS (Join Together Society), part of the UN International Relief Organization. It seems like you do a lot of service work.
"Seeing as my major was social work, while living the student life, there was many opportunities to do service work. Inside of JTS, there was a gathering for cultured citizens to do service work called 'Traveling Companion'. Twice a year we did a fun-raising campaign for starving children, and after doing it a long time, I'm seen as the honorary ambassador. To tell the truth, my acting seniors do more difficult and hard work than I do. Seeing these people working hard while being active makes me work harder."

Han Ji Min, who not only has a good-natured image, but rolls up both sleeves to help her neighbors, is often a candidate for various organizations or agencies. A couple hours before this interview, she told me she would be on her way after finishing her appointment as the goodwill ambassador for UNEP Korea.

When her name comes up in a situation where she's not doing any activities, I don't think there's any (special) meaning to it. In 2009, Han Ji Min found and went to a village called Allawon in a remote area in the Phillipines that couldn't receive any education. She spent four nights and five days studying and playing with the kids and published the experience into a book. She donated all of the royalties and profits of the book's sales.

- After coming back from Allawon and writing a book, there seems to have been something special there.
"Before going there, I thought the kids were sad and pitiful. They were a people who didn't have anything, and only lived eating sweet potatoes. These kids who lived deep in the mountains, didn't even receive any help from the Phillipine government and couldn't receive education, but they lived happier than us. They didn't have any greed. Usually if people have one thing, they plan on getting another thing, but those friends only gave themselves to me. It was a shock to me. 'There's no end to a person's greed'. That was the starting point of vastly changing my idea of happiness."

- What is happiness?
"Happiness. In one word, that's hard to define...If a person is greedy, then they end up not knowing how to be happy with what they have, but happiness is being thankful for what you have."

- Who's your role model in life?
"Among actors, it's Audrey Hepburn, who was a goodwill ambassador for UNICEF and worked hard. Compared to her, I've only done small work, but that's because I have big dreams. (Laughter)."

― Dream?
"Dream. Haha."

Source: =126476" target="_blank" rel="nofollow">http://www.epochtimes.co.kr/news/view.html?section=182&category=183&no=126476
Translation: The real CZ @ Soompi
.........
- Ai aparut in drama Yi San Hallyu. Nu sunt drame istorice mai greu decât dramele moderne?
"E greu. Personaj l-am jucat, Song Yeon, a fost un personaj care iubesc rege, dar nu a putut uita la rege cu expresii de dragoste Într-o societate de clasă în cazul în care există o diferență de statut, maniere sunt importante.. Lucru pe care mi întrebat directorul despre cea mai era manierele mele Noi nu am avut o scenă sărut.. Aspectul dacă având în numele sunat o dată și o dată a fost prins mâinile jalnic. Se pare ca Song Yeon a fost împovărat cu tristețe. "

- Ai jucat in mai multe roluri blajin. Trebuie să fie din cauza fata ta natură.
"(Rasete) Se pare bine că am jucat bine-fire roluri."

- Până acum, ați acționat cu actori frumosi, cum ar fi Deci Ji Sub, Jung Sung Woo, si Yoochun Park. Printre actorii care le-ați acționat cu, oricare dintre ele sunt tipul tau ideal?
"În timp ce eu în calitate, se pare ca si tipul meu ideal este omologul meu. Ei au ceva ce aș putea învăța de la și au energie pozitivă, și îmi place de oameni luminoase."

- Nu e viața unei stele, care are invidia publicului larg, uneori greu?
"Am făcut tot ce mi-am dorit. Pentru celebritati, nu e aproape nimic o celebritate nu se poate face în cazul în care doriți să-l facem place să dorm., Dar privind înapoi, tot ce am facut a fost sa stau in casa mea, și se uită înapoi la mine 20 de ani, m-am crezut că am o viață plictisitoare, dar acum am devenit activă iau plimbări și du-te la râu ... ".

- Nu te duci singur? Nu te trage în jos pălăria pe fata ta?
"Eu nu purta o pălărie și a obține în jurul valorii de amendă. (Râsete)"

- Oamenii vor afla și turma la tine.
"Când mă duc afară, nu-mi pune pe machiaj mult Hahah.. Dacă o persoană este suficient de curajos pentru a veni la mine, altele vor veni la mine. Nu cred că de oameni ca neplăcut sau dificil."

- Ca acum, când sunteți de odihnă după terminarea unui proiect, care nu te cunosc, de obicei?
"Chiar dacă aș spune numele lor, pe care nu le-ar ști că ei sunt prietenii mei obișnuiți In timpul saptamanii, de obicei, îmi petrec timpul cu familia mea.. În timp ce actorii se lucrează la un proiect, ei sunt aproape unul de altul, dar când e peste, programul toată lumea este ocupată așa că e greu să mă întâlnesc aceea vedetele nu au mulți prieteni.. ultimul timp mi-a placut joc cu nepotul meu în vârstă de 20 luni cea mai mare. E mai puternic decât mine, așa că este un pic cam greu. .. (Râsete) "

- Care e atitudinea unui actor are nevoie cel mai mult?
"Oricare ar fi locuri de muncă, efortul este cel mai important lucru Ei trebuie să fac absolut tot ce pot, dar. Care este, de asemenea, cel mai greu de făcut. De asemenea, am crezut ca" Sunt obosit "și" eu sunt somn ", dar m-am dus de mai sus acele gânduri Dacă credeți că "Acest lucru este destul de bun",. vei regreta cu siguranta mai tarziu. "

- Vârsta 30. Orice gânduri despre căsătorie? Dacă te căsătorești, dvs dvs. actorie ar putea extinde.
"M-am gândit la căsătorie de la grădiniță. Căsătoria pare ca acolo este o mare afinitate între tânăr Deoarece este următoarea fază a vieții mele, trebuie să fie atent cu privire la aceasta.. Mă tem că nu pot întâlni cu oameni în cazul în care un scandal vine. (Râsete) "

Recent la avizier un site portal, Han Ji Min lui absolventii de mijloc și de înaltă școală a pus un subiect intitulat "Adevărul despre Han Ji Min" și se câștigă atenția. Ei au spus "Pe parcursul zile de scoala ei, Han Ji Min a fost modelul de elev model de note ei erau în rang superior și a primit de la cadrele didactice bunătate." Și "Din cauza ei priviri, au existat o mulțime de studenți de sex feminin invidiosi."

Nu a fost un student care era retardat mintal ca toata lumea evitat, dar toată lumea Han Ji Min amintit ca "înger" care ar saluta întotdeauna că primul prieten. În iunie, a fost un subiect pe o comunitate online a postat cu titlul "Un alt adevarul socant despre Han Ji Min" și era vorba despre faptele ei bune. Acesta a fost scris de o sora mai mare a unui actor în rol secundar, în 2008 dramă Yi San. Ea a scris "In timp ce filma Yi San, sora mea mai mică a fost ars pe fata ei. În timp ce ceilalți membri ai personalului au fost doar îngrijorat, Han Ji Min a fost diferit ca ea personal privit în jur de un spital și a dat toți banii pe ea a avut pe ei pentru tariful de taxi ", lăudând inima calda Han Ji Min și cheltui banii pentru sora ei.

Pentru oameni, Han Ji Min este o actrita cu curajul de a organiza cu ușurință în mână pentru alții.

- Care a fost visul tău ca un copil?
"Din moment ce ambii părinții mei au lucrat, am fost crescut de bunicii mei. Sora bunicii mele mai vechi, care a fost un muzician, a spus că ar fi grozav dacă am devenit un medic. După aceea, slujba mea de vis era să devină un medic. Am studiat foarte mult pentru a deveni un medic, nu știe cât de greu a fost pentru că am vrut să fac bunicii mei fericiți și, deși "Trebuie să devin un medic". Până la scoala de mijloc, de locuri de muncă de vis a unui medic simtit ca a fost scris pentru ma. Sincer, inima mea a crescut mai mare pentru mine bunica bolnavă care mi-am dorit pentru a trata. "

- Cu toate acestea, atunci când a intrat universitar, ai ales locul de muncă socială în calitate de peste.
"Din moment ce am place foarte mult copiii, am vrut să majore în educația copiilor Din moment ce am trăit cu bunicii mei, am avut, de asemenea, un interes în problemele cu care se confruntă seniori.. Deoarece locul de muncă socială este un subiect despre bunăstarea copiilor, seniori și persoane cu handicap, Am ajuns aleg aceasta. "

- Îmi amintesc văzut o poză cu tine deține un recipient de strângere de fonduri. Aveți titlul de ambasador onorific pentru divizia coreean de STC (Intrare Împreună Societatea), parte a Organizației Internaționale a ONU Relief. Se pare ca faci o mulțime de muncă de serviciu.
"Având în vedere că a fost munca mea majoră socială, în timp ce trăiesc viața de student, nu a existat numeroase oportunități de a face lucrările de service interiorul STC, a existat o adunare a cetățenilor de cultura pentru a face munca serviciu numit" tovarăș de drum ".. Două ori pe an, am făcut-o o campanie de sensibilizare distracție pentru copii mor de foame, și după ce face o lungă perioadă de timp, am vazut ca ambasador onorific. Pentru a spune adevărul, seniori mei acțiune face mai dificilă și greu de lucru decât mine. Văzând aceste persoane muncind din greu în timp ce fiind activ mă face să mă lucreze mai greu. "

Han Ji Min, care nu numai că are o imagine bună-fire, dar se rulează ambele mâneci pentru a ajuta la vecinii ei, este de multe ori un candidat pentru diverse organizații sau agenții. Câteva ore înainte de acest interviu, mi-a spus că va fi pe drumul ei, după terminarea numirea ei ca ambasador al bunăvoinței pentru UNEP Coreea.

Cand numele ei apare într-o situație în care nu se face nici o activitate, nu cred că există vreo semnificație (speciale) la acesta. În 2009, Han Ji Min găsit și a mers la un sat numit Allawon într-o zonă izolată, în Filipine, care nu ar putea primi nici o educație. Ea a petrecut patru nopți și cinci zile studiind și jucându-se cu copiii și publicate de experiență într-o carte. Ea a donat toate profiturile și a redevențelor de vânzare de carte a lui.

- Dupa intoarcerea de la Allawon si scriu o carte, se pare că a fost ceva special acolo.
"Inainte de a merge acolo, m-am gândit la copiii erau triști și jalnic Ei erau un popor care nu au avut nimic, și numai a trăit mâncând cartofi dulci.. Acești copii care au trăit adânc în munți, nici macar nu pot primi nici un ajutor de la Guvernul Phillipine și nu a putut beneficia de educație, dar ei au trăit fericiți decât noi. Ei nu au avut nici lăcomia De obicei, în cazul în care oamenii au un singur lucru, au de gând pe obtinerea un alt lucru,. ci acei prieteni doar pe ei înșiși au dat la mine. A fost o șoc pentru mine "Nu e nici un scop de a lăcomia unei persoane". Acesta a fost punctul de plecare al schimba foarte mult ideea mea de fericire. ".

- Ce este fericirea?
"Fericirea. Intr-un cuvant, care este greu de definit ... Dacă o persoană este lacom, atunci ei sfârșesc prin a nu ști cum să fim mulțumiți cu ceea ce au, dar fericirea este în curs de recunoscator pentru ceea ce ai."

- Cine e modelul dvs. rol in viata?
"Printre actorii, e Audrey Hepburn, care a fost un Ambasador al Bunăvoinței pentru UNICEF și a muncit din greu Comparativ cu ea, am făcut doar mici de lucru,. Dar asta e pentru că am vise mari. (Râsete)."

- Visul?
"Visul Haha.".

Sursa: =126476" target="_blank" rel="nofollow">http://www.epochtimes.co.kr/news/view.html?section=182&category=183&no=126476
Traducere: @ reală CZ Soompi
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Empty Re: Han Ji Min 한지민 # 1

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Sam Sept 29, 2012 11:34 pm

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Empty Re: Han Ji Min 한지민 # 1

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Dum Oct 07, 2012 3:31 am

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Empty Re: Han Ji Min 한지민 # 1

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Dum Oct 07, 2012 3:47 am

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Empty Re: Han Ji Min 한지민 # 1

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Dum Oct 07, 2012 12:11 pm

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Empty Re: Han Ji Min 한지민 # 1

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Dum Oct 07, 2012 2:23 pm

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Han Ji Min 한지민 # 1 - Pagina 31 Empty Re: Han Ji Min 한지민 # 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 31 din 31 Înapoi  1 ... 17 ... 29, 30, 31

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum