Seriale turcesti


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Seriale turcesti
Seriale turcesti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Top postatori
GUMUS-NOOR (35933)
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_leftSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 BarSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_right 
florina-octaviana89 (4248)
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_leftSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 BarSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_right 
utzy (4150)
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_leftSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 BarSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_right 
IrinaLove (2650)
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_leftSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 BarSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_right 
Gumus (2280)
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_leftSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 BarSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_right 
Nety (1724)
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_leftSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 BarSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_right 
denta (1194)
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_leftSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 BarSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_right 
turkiss_woman (1036)
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_leftSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 BarSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_right 
cristinuta (1022)
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_leftSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 BarSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_right 
GIULIA (773)
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_leftSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 BarSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Bar_right 

Ultimele subiecte
» La umbra teilor
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 EmptyJoi Oct 05, 2017 11:58 am Scris de dong yi

» Asi - impotriva destinului
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 EmptyMier Aug 06, 2014 2:41 pm Scris de GIULIA

» Dragoste si pedeapsa-Comentarii
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 EmptyMar Mai 07, 2013 9:14 pm Scris de cristinuta

» O propunere inedita
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 EmptyLun Apr 15, 2013 9:05 am Scris de studenta

» Iubire ascunsa
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 EmptyLun Dec 17, 2012 9:04 am Scris de Nicky

» Karadayi / Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 EmptySam Noi 24, 2012 1:03 pm Scris de Nicky

» 소지섭 / So Ji Sub
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 EmptyMar Oct 09, 2012 10:07 pm Scris de GUMUS-NOOR

» Han Ji Min 한지민 # 1
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 EmptyDum Oct 07, 2012 2:23 pm Scris de GUMUS-NOOR

» ASI videoclipuri
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 EmptyVin Oct 05, 2012 11:20 am Scris de utzy

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar


Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

+7
danutzadana
miss you
Miruna
deutz
mioaranita60
florina-octaviana89
GUMUS-NOOR
11 participanți

Pagina 31 din 34 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34  Urmatorul

In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de mioaranita60 Lun Mar 05, 2012 2:46 pm

mioaranita60
mioaranita60
Fan

Mesaje : 466
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mar Mar 06, 2012 12:57 am

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mar Mar 06, 2012 6:13 pm

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Dum Mar 11, 2012 1:07 am

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Dum Mar 11, 2012 1:08 am

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de Nicky Dum Mar 11, 2012 3:34 pm

mioaranita60 a scris:

Serialul acesta va începe săptămâna viitoare pe Euforia,vineri,de la 16:00,în locul serialului ”Iubitul Prințesei” care se va termina joi.
L-au intitulat ”Promisiunea”.
Am găsit aici episoadele traduse în lb.română:
http://asiacamp.blogspot.com/2012/03/thousand-days-promise.html
”O poveste despre o femeie care isi pierde încet memoria şi un barbat care îşi asumă responsabilitatea de a o iubi.”
Ca si subiect îmi aduce aminte de un film coreean pe care l-am văzut acum vreo 2-3 ani ,”A Moment To Remember” despre cazul ciudat al unei femei tinere ce se luptă cu o boală specifică bătrânilor-Alzheimer.
Nicky
Nicky
Fan Adevarat

Mesaje : 534
Data de inscriere : 21/05/2011

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de Nicky Dum Mar 11, 2012 3:45 pm

GUMUS-NOOR a scris:
Very sweet! Din ce serial sau film e secvența?
Sărutul e adevărat sau e o fantezie a fetei?
Nicky
Nicky
Fan Adevarat

Mesaje : 534
Data de inscriere : 21/05/2011

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de Nicky Dum Mar 11, 2012 4:19 pm

Serialul ”Pasărea spin” l-am văzut dintr-o răsuflare în câteva zile.
Nu mi-a mai trebuit altceva până nu l-am terminat.
E foarte bun,foarte interesant ca idee si mod de editare,cu întoarceri ingenioase din prezent în trecut și invers.Iar actorii sunt extrem de talentați.
M-a impresionat mult actrița care interpretează rolul Seo Jung-Eun (fata cea bună),sigur datorită rolului,dar și frumuseții ei.
Și cealaltă este foarte bună în rol negativ.În unele scene mi s-a părut atât de schimonosită,urâțită,cu ochii aproape ieșindu-i din orbite,incât cu greu mă puteam uita la ea,deși,când e relaxată,are trăsături frumoase.

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Thorn-Birds15
Poza asta mi s-a părut extrem de sugestivă pentru relatia celor trei.
Cele două fete sunt cu spatele una la cealaltă,ca și cum nu ar suporta să se privească în ochi.
El,Lee Young-Jo se abandonează în brațele soției lui,Seo Jung-Eun dar nu se poate desprinde complet de fosta iubită,producătoarea Han Yu-Kyung,pe care odată a iubit-o,cu care visa să aibă o familie,și de care îl leagă,chiar dacă lui nu-i convine,fetița.
Nicky
Nicky
Fan Adevarat

Mesaje : 534
Data de inscriere : 21/05/2011

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Dum Mar 11, 2012 5:33 pm

Nicky a scris:
Very sweet! Din ce serial sau film e secvența?
Sărutul e adevărat sau e o fantezie a fetei?
Vidioclipul l-am gasit intimplator si mi-a placut mult .
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Dum Mar 11, 2012 5:49 pm

Nicky a scris:
Serialul ”Pasărea spin” l-am văzut dintr-o răsuflare în câteva zile.
Nu mi-a mai trebuit altceva până nu l-am terminat.
E foarte bun,foarte interesant ca idee si mod de editare,cu întoarceri ingenioase din prezent în trecut și invers.Iar actorii sunt extrem de talentați.
M-a impresionat mult actrița care interpretează rolul Seo Jung-Eun (fata cea bună),sigur datorită rolului,dar și frumuseții ei.
Și cealaltă este foarte bună în rol negativ.În unele scene mi s-a părut atât de schimonosită,urâțită,cu ochii aproape ieșindu-i din orbite,incât cu greu mă puteam uita la ea,deși,când e relaxată,are trăsături frumoase.

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Thorn-Birds15
Poza asta mi s-a părut extrem de sugestivă pentru relatia celor trei.
Cele două fete sunt cu spatele una la cealaltă,ca și cum nu ar suporta să se privească în ochi.
El,Lee Young-Jo se abandonează în brațele soției lui,Seo Jung-Eun dar nu se poate desprinde complet de fosta iubită,producătoarea Han Yu-Kyung,pe care odată a iubit-o,cu care visa să aibă o familie,și de care îl leagă,chiar dacă lui nu-i convine,fetița.

Si eu tot asa l-am vazut, pierzind noptile ; mi-a placut de personajul pozitiv cap-coada si de prietena ei ( actrita din Vinatorii de sclavi )...acea intrare a lor la auditii a fost de milioane.
Mi-a placut de Regizor ca nu a incercat nici o clipa, din momentul in care a fost refuzat sa se bage in relatia lor si sa-i desparta .
Lee Young-Jo mi-ar fi placut sa lupte mai mult pentru Seo Jung-Eun , sa para mai indragostit, au fost prea putine scene de dragoste (vorba vine la coreeni )... Laughing Laughing Laughing
Pe Han Yu-Kyung as fi batut-o non-stop...era atit de rea ; actrita e urita ..(.pentru prima data intr-un rol principal cineva care nu aduce ca o papusa de portelan) nu stiu cum a putut sa-l cucereasca pe Print dar foarte talentata (am urit-o de la inceput pina la final ) Laughing Laughing Laughing c
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de Nicky Dum Mar 11, 2012 6:22 pm

GUMUS-NOOR a scris:
Lee Young-Jo mi-ar fi placut sa lupte mai mult pentru Seo Jung-Eun , sa para mai indragostit, au fost prea putine scene de dragoste (vorba vine la coreeni )...
Iti dai seama,le-a trebuit 7 ani ca sa recunoasca ce simt unul pentru celalalt.
Nici ea n-a fost mai indrazneata,nu l-a incurajat deloc.Au stat atâtia ani atât de aproape unul de celălalt.Cât de absorbit de muncă să fii încât să nu-l vezi,să nu-l simți pe cel de aproape? Nu ți se pare o coincidență că ea i-a acceptat cererea în căsătorie în momentul în care incepuse să fie recunoscută ca actriță și statutul de mamă singură i-ar fi dăunat carierei? Și el a venit primul cu propunerea,deci el s-a gândit la situația asta,tot pentru binele ei.De ce ar fi stat el atâția ani în cămăruța aceea?Ar fi putut să se mute demult.A iubit-o de la început,ca și ea pe el. Din păcate l-a zăpăcit nemernica și poate că i-a fost teamă să nu fie respins încă odată.
Și din momentul în care a aflat adevărul,el a iubit-o necondiționat.A devenit managerul ei ca să-i fie aproape și la filmări,de teamă ca cealaltă să nu o păcălească iar,să nu o șantajeze emoțional.
Nicky
Nicky
Fan Adevarat

Mesaje : 534
Data de inscriere : 21/05/2011

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Dum Mar 11, 2012 6:50 pm

Nicky a scris:
Iti dai seama,le-a trebuit 7 ani ca sa recunoasca ce simt unul pentru celalalt.
Nici ea n-a fost mai indrazneata,nu l-a incurajat deloc.Au stat atâtia ani atât de aproape unul de celălalt.Cât de absorbit de muncă să fii încât să nu-l vezi,să nu-l simți pe cel de aproape? Nu ți se pare o coincidență că ea i-a acceptat cererea în căsătorie în momentul în care incepuse să fie recunoscută ca actriță și statutul de mamă singură i-ar fi dăunat carierei? Și el a venit primul cu propunerea,deci el s-a gândit la situația asta,tot pentru binele ei.De ce ar fi stat el atâția ani în cămăruța aceea?Ar fi putut să se mute demult.A iubit-o de la început,ca și ea pe el. Din păcate l-a zăpăcit nemernica și poate că i-a fost teamă să nu fie respins încă odată.
Și din momentul în care a aflat adevărul,el a iubit-o necondiționat.A devenit managerul ei ca să-i fie aproape și la filmări,de teamă ca cealaltă să nu o păcălească iar,să nu o șantajeze emoțional.
Nu avea cum sa nu o iubeasca...era atit de buna( prea buna dupa mine ) ; mi-am pus intrebarea daca ei se casatoreau el nu realiza ca nu ea nu avea cum sa aiba copil ? (inclin sa cred ca era fata mare nu ca cealalta care se si lauda )...toti o judeacau , sunt plini de prejudecati;
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de Nicky Dum Mar 11, 2012 7:29 pm

Partea absurdă a situației este că nici însăși Seo Jung-Eun nu știa cine este tatăl fetiței.Dacă ea ar fi știut adevărul nu ar fi putut să nu-i spună și lui.Ea nici măcar nu a știut că cei doi au avut o relație,că fosta ei prietenă era femeia după care suspina el.Amândoi au fost manipulați cu cruzime.
Nu mă așteptam ca Seo Jung-Eun să recunoască în cadrul conferinței de presă că este mamă singură,necăsătorită.
Lui Lee Young-Jo îi spusese despre tatăl copilului că plecase din Coreea și că era căsătorit.El a acceptat explicația ei,ca și regizorul de altfel.Până la urmă ei doi au acceptat situația ca atare,fără să o învinuiască pe ea cu nimic,chiar compătimind-o.
Dacă cu ani în urmă celebra actriță Lee Ae Rin ar fi avut același curaj,poate că altfel ar fi fost viața tuturor.
Nicky
Nicky
Fan Adevarat

Mesaje : 534
Data de inscriere : 21/05/2011

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Lun Mar 12, 2012 11:45 pm

http://www.peteava.ro/id-831842-wild-romance-ep-1-part-2

itlu: 난폭한 로맨스 / Wild Romance
Titlul chineză: 暴力 罗曼史 / 狂野 罗曼史
De asemenea cunoscut si ca: Romantic Agresiv
Gen: Romantic, Comedie
Episoade: 16
Reţea de difuzare: KBS2
Broadcast Perioada: 2012-Jan-04 - 2012-Feb-23
Aer de timp: miercuri si joi 21:55

Sinopsis

Această dramă spune o poveste de dragoste intre un jucator de baseball şi un paznic de sex feminin, care este un atlet de judo fost.

Arunca

Lee Dong Wook Park ca Moo Yul
Lee Young Si ca Yoo Eun Jae
Kang Dong Ho Kim Tae ca Han
Oh, omule Suk ca Dong Jin Soo
Hwang Sun Hee ca Oh Soo Young
Im Joo Eun ca Kim Dong Ah
Won Lee Jong ca Yoo Young Kil
Lee Han Wie ca Kevin Jang
Hee Lee Joon ca Ko Jae Hyo
Jang Tae Hoon ca Yoo Ho Chang (Yoo Eun Jae fratele mai mic)
Jessica Jung ca Kang Jong Hee
Bo Lee Hee ca Casnica
El Lee Jin fi un infarct miocardic
Hong Jong Hyun ca SEO Yoon Yi

Credite de producţie

Director: Bae Soo Kyung
Scenaristul: Park Sun Yun
Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Wild-Romance-03
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Vin Mar 16, 2012 12:14 am

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Vin Mar 16, 2012 5:15 pm

http://koreandrama.us/korean-drama-play-a-thousand-days-promise.action

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 3724

Promisiunea
(Cheonileui Yaksook / A Thousand Days' Promise)


Coreea, 2011, serial de dramă (AP)

regizor: Jung Eul Young
scenarist: Kim Soo Hyun

Distribuţia:
Kim Rae Won (Park Ji Hyung)
Soo Ae (Lee Seo Yeon)
Lee Sang Woo (Jang Jae Min)
Jung Yoo Mi (Noh Hyang Ki)
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Sam Mar 17, 2012 12:24 am

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mar Mar 20, 2012 12:25 am

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mar Mar 20, 2012 11:34 pm

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Sam Mar 24, 2012 2:44 pm

Shin Hyun-junSeriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 S_%5B3%5Dy4

Biography

Shin Hyun-june (b. March 24, 1968) was an athletics major at Yonsei University before starting a career in modeling and acting in 1989. His film debut came in veteran director Im Kwon-taek's stylish Son of a General series, set under the Japanese occupation in the 1920s. For the first half of the 1990s he continued working with Im Kwon-taek and also acted in Hwa-om-kyung, Jang Sun-woo's award winning film based on the Avatamska Sutra.

In recent years Shin has turned more towards popular cinema, finding his greatest success in fantasy/sci-fi works such as The Gingko Bed, The Soul Guardians, and the Korean-Chinese coproduction Bichunmoo. In 2001 he starred in the third film by director Jang Jin (Guns & Talks), where he acted opposite TV star Won Bin and Shin Ha-kyun. He drew praise in this film for his acting, and the film went on to become hugely successful at the box-office. His next feature however, submarine drama Blue, proved a disappointment at the box-office. His next film saw him team up with actress Song Yoon-ah.
http://www.koreanmovie.com/Shin%20Hyun-jun_Movie_Search/



GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de Nicky Sam Mar 24, 2012 6:22 pm

Oare ce serial va urma la Euforia după ”Pasărea spin”,care se va termina săptămâna viitoare,vineri?
Nicky
Nicky
Fan Adevarat

Mesaje : 534
Data de inscriere : 21/05/2011

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Sam Mar 24, 2012 8:14 pm

http://inginerie-inovatii-protectiamediului.blogspot.com/p/drame-coreene.html
http://blogul-lui-aniola.blogspot.com/2012/01/divine-weapon-online-2008.html
http://www.asiacinefil.com/the-divine-weapon-2008-2/
Arma Divin ( hangul : 신기전; RR : Singijeon) este un 2008 de film din Coreea de Sud .


În timpul domniei regelui Sejong Mare , Joseon Coreea se confruntă cu ostilitate în creştere de la Ming China . Ming China, fără reţinere, monteaza cererile neobosite împotriva coroanei coreean, alimentând în continuare lipsa de încredere şi de aversiune faţă de servilism. Ming China, în special a fost provocat de către o ştire de scurgeri de care Coreea a avut în modul în care un program de dezvoltare de armament care ar putea submina lor. Montarea de presiune de ameninţare de invazie şi trimiterea în jos comenzile Împăratului solicitant fete tinere coreene să fie trimise în China, pentru a reduce forta de munca din Coreea şi a slăbi capacitatea sa militară, prindere în jurul gâtului devine tot mai stransa. Se pare că soarta Joseon este dependentă de finalizarea unui proiect neterminat - acela de a face Singijeon sau arma Divin o realitate.

În bătălia finală, numeric grav forţele coreene (mai puţin de 100 de bărbaţi), învinge cu succes de mii de chinezi Ming în lupta armate cu suliţe, bombe, si mai multe Singijeon terminat prin mai multe hwachas . Mii de Ming footsoldiers chinezi au murit ca săgeţile din Singijeon sunt lansate. Mai sunt ucişi cu praf de puşcă ambalat în interiorul săgeţile (Singeijeons standard). Cei din armata chineză Ming, care au rămas sunt terminat cu Singijeons model mare (대신 기전, Grand Singijeon), cu excepţia unul dintre nobilii care prefera pace peste război.
[ edit ] În rolurile principale

Jeong Jae-Yeong ... Seol-joo
Han Eun-Jeong ... Hong-ri
Heo Joon-ho ... Chang-Kang
Ahn Sung-ki ... Regele Sejong
Jeong Seong-mo ... Sa Ma-curând
Kim Myeong-soo ... Ggya Oh-Ryung
Lee Do-kyeong ... Hong-Man
Do I-Seong ... In-ha
Ryoo Hyeon-kyeong ... Bang-wook
Seo-Joo Seong ... Moo-Saeng



Arma Divina a fost lansat in Coreea de Sud , la 4 septembrie 2008, [1], in fruntea box office in weekend de deschidere cu 630,257 de admitere. [2] Aceasta a condus box-office timp de încă două săptămâni, [3] [4] şi ca din 9 noiembrie a acumulat un total de 3,749,611 de admitere [1] Ca din 16 noiembrie, filmul a avut incasari de un total de $ 19,991,573. [5], ceea ce face filmul saptelea cel mai popular intern în acel an.
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Sam Mar 24, 2012 11:45 pm

http://www.peteava.ro/id-838057-rooftop-prince-preview-premiera-2012
ROOFTOP PRINCE-PREVIEW-PREMIERA 2012
Rooftop Prince” (Prinţul de pe acoperiş) este o fantezie-comedie romantică, despre un Prinţ Moştenitor din epoca Joseon, care îşi pierde Prinţesa şi călătoreşte în timp, 300 de ani, până în secolul 21, împreună cu camarazii lui. Aici se îndrăgosteşte de o femeie care seamănă cu Prinţesa lui pierdutăPark Yoochun va juca împreună cu Han Ji Min în această dramă. Actorul a mărturisit: “Noi nu am avut o întâlnire oficială, dar am intrat direct în şedinţa foto. A fost un pic ciudat la inceput, dar lucrăm din greu pentru a elimina această jenă”.

Filmările au început pe 10 februarie 2012.

http://www.wat.tv/video/rooftop-prince-e01-4yj5v_4y8x3_.html
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Dum Mar 25, 2012 3:36 pm

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc. - Pagina 31 Empty Re: Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana , muzic#1a,videoclipuri..etc.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 31 din 34 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum