Seriale turcesti


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Seriale turcesti
Seriale turcesti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Top postatori
GUMUS-NOOR (35933)
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_leftLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 BarLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_right 
florina-octaviana89 (4248)
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_leftLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 BarLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_right 
utzy (4150)
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_leftLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 BarLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_right 
IrinaLove (2650)
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_leftLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 BarLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_right 
Gumus (2280)
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_leftLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 BarLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_right 
Nety (1724)
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_leftLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 BarLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_right 
denta (1194)
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_leftLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 BarLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_right 
turkiss_woman (1036)
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_leftLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 BarLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_right 
cristinuta (1022)
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_leftLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 BarLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_right 
GIULIA (773)
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_leftLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 BarLegendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Bar_right 

Ultimele subiecte
» La umbra teilor
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 EmptyJoi Oct 05, 2017 11:58 am Scris de dong yi

» Asi - impotriva destinului
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 EmptyMier Aug 06, 2014 2:41 pm Scris de GIULIA

» Dragoste si pedeapsa-Comentarii
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 EmptyMar Mai 07, 2013 9:14 pm Scris de cristinuta

» O propunere inedita
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 EmptyLun Apr 15, 2013 9:05 am Scris de studenta

» Iubire ascunsa
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 EmptyLun Dec 17, 2012 9:04 am Scris de Nicky

» Karadayi / Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 EmptySam Noi 24, 2012 1:03 pm Scris de Nicky

» 소지섭 / So Ji Sub
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 EmptyMar Oct 09, 2012 10:07 pm Scris de GUMUS-NOOR

» Han Ji Min 한지민 # 1
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 EmptyDum Oct 07, 2012 2:23 pm Scris de GUMUS-NOOR

» ASI videoclipuri
Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 EmptyVin Oct 05, 2012 11:20 am Scris de utzy

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar


Legendele palatului: Printul Jumong (2)

5 participanți

Pagina 27 din 32 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 32  Urmatorul

In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Joi Feb 17, 2011 8:29 pm

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 14871601
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Joi Feb 17, 2011 8:30 pm

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 13343361
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Joi Feb 17, 2011 8:32 pm

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 74708808
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Joi Feb 17, 2011 8:34 pm

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 74341782
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Joi Feb 17, 2011 8:35 pm

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 27878281
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Joi Feb 17, 2011 8:36 pm

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 61003819
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Joi Feb 17, 2011 8:37 pm

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 90368134
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Joi Feb 17, 2011 8:39 pm

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 26427448
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Joi Feb 17, 2011 8:41 pm

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 13757535
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Sam Feb 19, 2011 4:40 pm

https://www.youtube.com/watch?v=nPQUs9pGhEA&feature=related



Mit , legenda, adevar istoric = O poveste de dragoste

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 32um01xx13

Jumong si Soseono au fost haraziti de zei ca destinul sa-i faca sa se intilneasca ; sa fie impreuna la bine si la rau , sa se indragosteasca din prima clipa unul de altul pe vecie , sa fie deschisi , sa creada unul in altul , in idealurile lor,sa fie darnici , sa fie perseverenti, sa iubeasca pe cei din jurul lor ,sa se sfatuiasca , sa existe intre ei o armonie perfecta ,sa aiba acelesi teluri ,ambitii care au dus la realizarea unor lucruri marete ce au ramas pe veci in istorie..
La sfirsitul serialului te intrebi :
cine a iubit mai mult ?
cine a daruit mai mult?
Soseono sau Jumong ?
pentru a raspunde trebuie sa revezi serialul .

Acţiunea, bazată pe adevăr si legendă, începe în anul 108 î.e.n. când refugiaţii fostului regat coreean Gojoseon suferă numeroase abuzuri din partea Imperiului Han. Hae Mo-Su, legendar erou al Coreei, formează o alianţă cu Geumwa, prinţul moştenitor al regatului Buyeo, pentru a înfrunta Imperiul Han. În urma unei ambuscade, Hae Mo-Su, grav rănit este îngrijit de către Yuhwa, de care se îndrăgosteşte, rezultând un copil, pe nume Jumong. 20 de ani mai târziu, Jumong, prinţ al regatului Buyeo, este nevoit să înfrunte o violentă rivalitate cu fraţii săi vitregi, Daeso şi Yongpo. Descoperindu-şi adevărata identitate, Jumong îşi propune să îndeplinească misiunea pe care tatăl său nu a putut să o ducă la capăt. Ajutat de So Seo-No, şefa unui clan de negustori, care îi va deveni a doua soţie, Jumong înfiinţează, în anul 37 î.e.n., regatul Goguryeo, devenind primul rege al acestuia.
.....
Caravana lui Yeontabal ( capetenie de trib , foarte priceput in ale negotului ) este atacata de tilhari in momentul cind pe sotia negustorului o apucase durerile nasterii ; din fericire caravana e protejata de Haemosu (conducatorul armatei Damul ; tatal lui Jumong ) si Soseono se naste in siguranta iar tatal ei jura sa o cresca , sa o educe , sa fie mai puternica si mai inteleapta decit orice barbat .Yeontabal se va tine de cuvint si...
..... peste 20 de ani ...
Jumong (print de Buyeo ) se rataceste si cade intr-o mlastina . Soseono si insotitorii ei care treceau prin acea zona il salveaza pe Jumong.Acesta ramine uimit cind isi da seama ca cel care il salvase era de fapt o femeie si fara a mai tine cont de sfaturi spune cine e si vrea sa afle cum o cheama pentru ca o place , din acel moment incepe povestea lor de dragoste .

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Photo30211no273511xx4
O poveste de dragoste presarata cu bucurii ,emotii ( ale Seoseno care astepta vizitele lui Jumong , bucuria si mindria lui cind vedea ca ea l-a ales pe el si purta pe deget inelul ) ,fericire (la final cind Soseono ii aduce aminte de cind se cunosc si cum au parcurs impreuna un drum lung, isi amintesc cu drag de prima perioada cind spun ca a fost perioada cea mai fericita a vietii lor ), peripetii , tristeti , despartiri(nu din cauza lor ), regasiri , realizari , idealuri , ambitii , vise ...

Inima mea pleaca cu tine
Ramii aici la riu
Inima mea pleaca cu tine
Ramii aici la riu
Daca vrei sa te uiti la mine inca o data
Daca vrei sa ma atingi inca o data
Imi sterg lacrimile amestecindu-se cu ploaia '
Si le sterg ca nimeni sa nu vada
Imi sterg lacrimile amestecindu-se cu ploaia '
Si le sterg ca nimeni sa nu vada
Odata demult ti-am apartinut
Si odata mi-ai apartinut si tu.




Regizorul serialului ne-a prezentat-o pe Soseono ,din momentul reintilniri cu Jumong si lupta lor pentru realizarea unei noi natiuni , ca pe o femeie careia nu poti reprosa nimic .Poti sa o urci pe un piedestal si sa o admiri pentru tot ce a facut .Soseono a daruit din inima tot ce avea :avere , tara , oameni , sfaturi ,experienta , cunostinte ,efortul de a o elibera pe Yesoya (nu stiu cite ar fi facut asta -dar pentru linistea lui a incercat ), pentru perseverenta ,tenacitatea , rabdarea cu care a asteptat momentu potrivit sa i se alature lui Jumong .Ea alaturi de Jumong a reusit sa mentina linistea si echilibrul intre armata Damul si oamenii ei ,in momentul in care Puterea si dorinta de putere incepuse sa-i dezbine . Aici un rol important insa la avut tatal ei care cu intelepciune a dat solutia pentru rezolvarea dilemei :cine sa conduca si sa fie rege ?
RASPUNS: amindoi daca se casatoreau (toti stiau ca ei doi se iubesc )

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Photo30211no67505mx0

Jumong parea ca o iubeste mai mult (Soseono dintotdeauna a fost mai directa si il privea cu drag si admiratie), era disperat ca ea sa nu pateasca ceva ( cind era plecata pe mare cu piratii ,cind sa dus in regat ), o pretuia si considera ca de drept ea trebuie sa fie regina .
Desi parea o casatorie politica , in realitate a fost o casatorie din dragoste care a durat 15 ani .
Jumong cind se casatoreste cu Soseono, jura in fata zeilor si a celor prezenti, ca va ramine toata viata impreuna cu lady Soseono .....cu regretul ca el a murit la virsta de 40 de ani ,Jumong s-a tinut de cuvint de data asta si a ramas toata viata lui alaturi de ea .

Soseono si Jumong.....nici l-a sfirsit nu s-au dezmintit : amindoi au pus mai presus datoria decit dragostea lor- Jumong alearga nebuneste dupa femeia ,iubita ,sotia ,prietena lui, isi doreste din toata inima sa fie cu Soseono- dar datoria fata de oamenii care l-au urmat si-si pusese speranta in el la facut sa ramina .

https://www.youtube.com/watch?v=UTndvTTQP-I&feature=fvwrel
https://www.youtube.com/watch?v=PAO3uH36BUI&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=h0jqKO0GXFo&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=FaX1j4vBnlE&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=MORB0W64Ayk&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=6iixCA1J1ng&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=_s_WKar9T0Y&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=U4pEA3ggCx4&feature=related


Ma parasesti sau te vei intoarce ?
Mi-e teama
Mi-ai intors spatele si m-am temut ca asta va fi sfirsitul
Am dorit sa fie un vis
Nesfirsitele asteptari ar putea sa te indeparteze de mine
Cum voi supravetui atunci singur ?
O dragoste , lasa-ma
Du-te si trimite-i dragostea mea
Adu-o cu tine cind revii
Dragi ceruri va rog sa nu ma abandonati.



HEAVEN, PLEASE…

Are you leaving? Are you coming back?
I’m becoming so afraid…
Feeling like this may be the last time I see your sad back,
I hoped that this was all just a dream.
Even though this eternal waiting is too hard,
I can’t spend the rest of my days without you.

Love, leave me. Send my heart to him.
And while you’re coming back, bring my lover to me.
Heaven, please don’t ignore my cries,
don’t ignore the heart that will stop without him…

While closing my eyes to the world,
I tried to forget everything.
I remember you all the time and I can’t erase you,
I don’t know what to do…
A hundred times, a thousand times, even though I throw away my heart at the end of the world,
You appear before as a memory.

Love, leave me. Send my heart to him.
And while you’re coming back, bring my love to me.
Heaven, please don’t ignore my cries,
don’t ignore the heart that will stop without him…

The memories that were once so precious…
After you left, they’re filled with painful tears…

Love, take me to the place where my love is.
My lover will be waiting for me too.
Heaven, please, protect us..
So that when we meet again, there will be no separation…


Ultima editare efectuata de catre GUMUS-NOOR in Mar Feb 22, 2011 12:12 am, editata de 1 ori
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de florina-octaviana89 Sam Feb 19, 2011 5:13 pm

Gumus-Noor tu ai facut aceasta retrospectiva? f.frumos, zigot
florina-octaviana89
florina-octaviana89
Colaborator special
Colaborator special

0 Mesaje : 4248
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Sam Feb 19, 2011 6:27 pm

florina-octaviana89 a scris:Gumus-Noor tu ai facut aceasta retrospectiva? f.frumos, zigot
Serialul se apropie de final si cum mi-au placut doua cupluri ....Soseono-Jumong si Ciufulici -Soyang Laughing(pacat ca cei de la TVR au taiat multe secvente foarte frumoase cu cei doi; eu am postat cu ei citeva videoclipuri foarte reusite , acum citeva zile ) m-am gindit sa scriu cum am vazut eu cuplul Soseono si Jumong.
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de florina-octaviana89 Dum Feb 20, 2011 12:33 am

eeeee ce repede a trecut timpul,

bravo, ce frumos ai descris cuplul Jumong-Soseono, mai lasat fara cuvinte, felicitari smilies zigot

he he ma distreaza Sayong&Ciufulici cum ii zici tu, chiar ce frizura are Hyeopbo, de cate ori il vad, ma rad ha , pacat ca se despart si ei, fiecare isi urmeaza stapanul......uuffffff de cate ori ma gandesc la sf filmului simt o mare tristete si ma doare sufletul de parca eu as fi trait acele clipe, ....cred ca si pe actori iau impresionat scena de final, daca mi-a aduc bine aminte din filmuletele care le-am vazut, Song&Han nici nu a putut sa spuna replica asa emotionati au fost, cred ca s-au vazut pe ei in viata reala, renuntand la iubirea lor...
florina-octaviana89
florina-octaviana89
Colaborator special
Colaborator special

0 Mesaje : 4248
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Dum Feb 20, 2011 12:48 am

Azi am facut primul videoclip ,

Am vazut-o pe actrita care a interpretat-o pe Soseono la terminarea filmarilor a plins si incerca sa se ascunda sa nu fie filmata ; cred ca si finalul trist al serialului si faptul ca se terminase filmarile care nu au fost usoare...au facut-o sa plinga rau de tot.
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de mioaranita60 Dum Feb 20, 2011 10:41 am

Buna dimineata,
Nu pot sa spun decit,felicitari pt.aceasta frumoasa recenzie,ai votul meu,
partea introsuctiva [intradevar trebuie sa-l revezi pe Jumong ca sa-i intelegi adevarata valoare] versurile traduse in lb.ro sunt superbe iar povestea este minunat narata [insotita bineinteles si de link-urile adecvate] ,se vede ca te-au fascinat aceste doua personaje!.
Acest lucru ar trbuii sa-l impartasest [ cred eu ] si cu alte persoane !!!!,
care stau ascunse dupa perdea si nu au nimic de spus,se multumesc cu ce le dau altii.
Astept finalul in viziunea ta.
o zi placuta.

PS:astazi avem programata o masa chinezeasca[eu si inca 3 iubitoare de filme asiatice]
mioaranita60
mioaranita60
Fan

Mesaje : 466
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Dum Feb 20, 2011 1:33 pm

mioaranita60 a scris:Buna dimineata,
Nu pot sa spun decit,felicitari pt.aceasta frumoasa recenzie,ai votul meu,
partea introsuctiva [intradevar trebuie sa-l revezi pe Jumong ca sa-i intelegi adevarata valoare] versurile traduse in lb.ro sunt superbe iar povestea este minunat narata [insotita bineinteles si de link-urile adecvate] ,se vede ca te-au fascinat aceste doua personaje!.
Acest lucru ar trbuii sa-l impartasest [ cred eu ] si cu alte persoane !!!!,
care stau ascunse dupa perdea si nu au nimic de spus,se multumesc cu ce le dau altii.
Astept finalul in viziunea ta.
o zi placuta.

PS:astazi avem programata o masa chinezeasca[eu si inca 3 iubitoare de filme asiatice]

Multumesc pentru vot ,
Petrecere frumoasa alaturi de prietenele tale (apropo poate se inscriu pe forum aici.). Pofta buna !
......................
Sincer sunt dezamagita ca sau inscris pe forum multi dar din pacate nu posteaza nimeni .
Fetele care posteaza sunt dupa forumul de la Asi ; am reusit sa mai aduc doua fete extraordinare (dupa alte forumuri ) ;citeste comentariile lui dana17 si te vei convinge .

Nu stii sa postezi poze sau videoclipuri dar de scris ceva in legatura cu serialele , actorii, daca le plac sau nu le plac, etc. asta sigur pot.
Sper ca cineva sa aiba curaj si sa posteze ceva .
.........................


kiss kiss kiss ciao ciao ciao
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de florina-octaviana89 Mar Feb 22, 2011 12:06 am

florina-octaviana89
florina-octaviana89
Colaborator special
Colaborator special

0 Mesaje : 4248
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mar Feb 22, 2011 12:07 am

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mier Feb 23, 2011 12:14 am

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mier Feb 23, 2011 12:20 am

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mier Feb 23, 2011 12:24 am

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mier Feb 23, 2011 12:25 am

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mier Feb 23, 2011 12:30 am

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mier Feb 23, 2011 12:35 am

GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mier Feb 23, 2011 1:28 am

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Say3Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Say4Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Say5
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Alteta
Alteta

0 Mesaje : 35933
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Legendele palatului: Printul Jumong (2) - Pagina 27 Empty Re: Legendele palatului: Printul Jumong (2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 27 din 32 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 32  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum