Seriale turcesti


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Seriale turcesti
Seriale turcesti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Top postatori
GUMUS-NOOR (35933)
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_leftDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 BarDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_right 
florina-octaviana89 (4248)
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_leftDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 BarDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_right 
utzy (4150)
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_leftDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 BarDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_right 
IrinaLove (2650)
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_leftDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 BarDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_right 
Gumus (2280)
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_leftDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 BarDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_right 
Nety (1724)
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_leftDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 BarDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_right 
denta (1194)
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_leftDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 BarDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_right 
turkiss_woman (1036)
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_leftDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 BarDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_right 
cristinuta (1022)
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_leftDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 BarDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_right 
GIULIA (773)
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_leftDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 BarDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Bar_right 

Ultimele subiecte
» La umbra teilor
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 EmptyJoi Oct 05, 2017 11:58 am Scris de dong yi

» Asi - impotriva destinului
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 EmptyMier Aug 06, 2014 2:41 pm Scris de GIULIA

» Dragoste si pedeapsa-Comentarii
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 EmptyMar Mai 07, 2013 9:14 pm Scris de cristinuta

» O propunere inedita
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 EmptyLun Apr 15, 2013 9:05 am Scris de studenta

» Iubire ascunsa
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 EmptyLun Dec 17, 2012 9:04 am Scris de Nicky

» Karadayi / Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 EmptySam Noi 24, 2012 1:03 pm Scris de Nicky

» 소지섭 / So Ji Sub
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 EmptyMar Oct 09, 2012 10:07 pm Scris de GUMUS-NOOR

» Han Ji Min 한지민 # 1
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 EmptyDum Oct 07, 2012 2:23 pm Scris de GUMUS-NOOR

» ASI videoclipuri
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 EmptyVin Oct 05, 2012 11:20 am Scris de utzy

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar


Dragoste si pedeapsa-Comentarii

+28
elissa
Darianna
TES
lavinia78
omis
IrinaLove
anna77
cristinuta
dong yi
lamia
Nicky
rush
ninnet
dayanna11
mevas
utzy
prytymeu
GUMUS-NOOR
Gumus
carmen_theea
denta
mioaranita60
mari_69
Nety
Dina
florina-octaviana89
GIULIA
sorin
32 participanți

Pagina 2 din 16 Înapoi  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Urmatorul

In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de GIULIA Sam Ian 02, 2010 6:36 pm

DE PE PORT

simo28 | Comentează mesajulAzi 17:48 | 4245/4246
REZUMATUL PRIMULUI EPISOD

Cast: Nurgül Yeşilçay (Yasemin), Murat Yıldırım ( Savaş), Tomris İncer (Şahnur), Gökçe Yanardağ (Nazan), Kerem Atabey Oğlu (Pala), Zeynep Beşerler (Viyolet), Feride Çetin (Çiçek), Cenk Ertan (Bora), Nazan Kesal (Sevgi), Oktay Gürsoy (Cem)

Producer: TMC-Erol Avcı

Director: Kudret Sabancı

Screen-Writers: Yıldız Tunç, Mehmet Bilal Dede, Murat Lütfü, Ethem Yekta

Music: Kıraç

Can you walk alone on the path you know is the right? Does chastity also ends where the virginity ends? Love and Punishment, with its realistic script, professional direction and successful cast will take away the breath enchanting all people from all walks of life to the screen.

Episode 1:

Ysemin who is 25 year-old with the morality of middle class, works at an advertising agency. While she is excited with her wedding coming in a week, she busts her fiance Mehmet, whose education she has sacrified a lot, and her best friend, Mujde in bed. While Yasemin is younger, her elder sister has an affair out of marriage and died during abortion. After this incident, which causes both shame and sadness in the family, Yasemin promises her father that she wouldn't sleep with anyone before marriage. After the betrayal, Yasemin loses her faith in love and innocence and goes to Bodrum, where her mother lives. In despair and rage, she sleeps with the first man she meets, Savas, the next morning she goes missing like Cinderealla, without any trace other than the necklace she drops.

Savas, whom Yasemin thinks the barman, is young man in his 30s, a Business Administration graduate of Bosphorus University with a master's degree in abroad. Savas, who is a son of a wealthy family from the city Van , starts to get away from them a little while in high school, because he has a problem with the traditions. When he learns that his family gains thorugh illegal ways, he cut himself from them completely, and decides to build a life of his own on legal and modern grounds. The family lives in Istanbul, but their ties with Van are very strong. After the death of his father and brother in an accident, Savas will have to take charge of the family business. While Savas will try to turn the company into a modern and strong one in order to do legal business, he will also fight with the illegal relations and interest groups inherited from his father.

Yasemin, losing her fatih in love, returns to her job in Istanbul. She has nothing but to rise in her prefession in her mind. But life with its new surprises waits for Yasemin.

Fighting in two battles, Savas is face to face with another problem imposed by the traditions. He has to marry with Cicek, the widow of his brother, to prevent the blood feud.

The roads of Savas, who is getting ready to make big investments to enlarge the company, and Yasemin will surely cross one day!


simo28 | Comentează mesajulAzi 18:21 | 4247/4248
yasemin,care are 25 de ani,provine din clasa de mijloc si lucreaza la o agentie de publicitate..in timp ce este incantata de nunta ei care va avea loc intr-o saptamana,ea ii prinde pe logodnicul ei mehmet,pentru a carui educatie ea a sacrificat mult,si pe prietena ei cea mai buna,mujde,in pat.cand yasemin era mai tanara,sora ei mai mare a avut o relatie in afara casatoriei si a murit in timpul avortului.dupa acest incident care a cauzat rusine si tristete in familie,yasemin ia promis tatalui ei ca nu se va culca cu nimeni,inaintea casatoriei.dupa aceasta tradare,yasemin isi pierde increderea in dragoste si se duce la bodrum,unde locuieste mama ei.de disperare si furie,ea se culca cu primul barbat pe care il intalneste,savas,a doua zi dimineata,ea dispare ca cenusareasa,fara nici o urma,in afara de colierul pe care il pierde.
savas, pe care yasemin il crede barman,este un tanar de 30 ani,cu o diploma in administrarea afacerilor,absolvent al universitatii bosfor,si cu un master in strainatate.savas este fiul unei familii bogate din orasul van,incepe sa se indeparteze de ei,inca din liceu,pentru ca el are o problema cu traditiile.cand afla ca ,,castigurile familiei sale sunt obtinute pe cai ilegale,se rupe de ei complet si decide sa isi construiasca o viata proprie.familia traieste in istanbul,dar legaturile cu van sunt puternice
dupa moartea tatalui si fratelui sau,intr-un accident,savas va trebui sa preia afacerile familiei.
in timp ce savas va incerca sa transforme compania intr-una moderna si puternica,el se va lupta cu relatiile ilegale si grupurile de interese mostenite de la taatl sau.
yasemin,pierzandu-si increderea ei in dragoste,se intoarce la locul sau de munca in istanbul.ea nu are altceva in minte,decat sa se ridice/avanseze in profesia ei.dar viata ii rezerva alte surprize lui yasemin.
savas se afla in fata altei probleme,impuse de traditie.el trebuie sa se casatoreasca cu cicek,vaduva fratelui sau.
drumurile lui savas -care este gata sa faca investitii pt a mari/extinde compania-si yasemin, cu siguranta se vor intalni intr-o zi...
GIULIA
GIULIA
Fan Adevarat

Mesaje : 773
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de GIULIA Sam Ian 02, 2010 7:08 pm

DE LA SAMI!!!!!!!!!!!

GIULIA
GIULIA
Fan Adevarat

Mesaje : 773
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de GIULIA Dum Ian 03, 2010 10:07 am

GIULIA
GIULIA
Fan Adevarat

Mesaje : 773
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de GIULIA Dum Ian 03, 2010 12:53 pm

[img]Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Dltk0p[/img]
GIULIA
GIULIA
Fan Adevarat

Mesaje : 773
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de florina-octaviana89 Dum Ian 03, 2010 6:01 pm

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 19740_1281805655377_1537141309_736013_5992126_nDragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Yaseminsava2
florina-octaviana89
florina-octaviana89
Colaborator special
Colaborator special

0 Mesaje : 4248
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de florina-octaviana89 Dum Ian 03, 2010 11:28 pm

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 82244888
florina-octaviana89
florina-octaviana89
Colaborator special
Colaborator special

0 Mesaje : 4248
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de GIULIA Lun Ian 04, 2010 12:53 pm

DESPRE VIRGINITATE, LA TURCI (DE PE HUNI)

berryberry
HUNILI OF THE MONTH!
English Speakers Mod

Offline

Gender:
Age: 22
Posts: 4479



Re: Love & Punishment - Discussions
« Reply #213 on: Today at 08:31:41 AM » Quote

--------------------------------------------------------------------------------
Quote from: helen300709 on Today at 05:30:34 AM
Dear NHY,

Thank you very much for the episodes guide for bolum 1. The first sentence says that.."Yasmin is a 25 year old with middle class morality...." I'm not sure what is meant by this term "middle class morality", and I would be grateful if you could clarify what the writer's are trying to convey about Yasemin's character.

Does it mean that someone with such a morality is a virgin until they get married? Are there different standards of morality that is acceptable or as the case may be, not acceptable, depending on which social class you come from in Turkey? I would welcome everyone's comment and discussion on this.

Dear Helen, i hope my comment/answer will help you.

in Turkey for example (when i say example i mean this is one of the MANY other countries i am usuaing) Most families perfers sexual things (or as they say here sexual activity) AFTER marriage. In most families think it is the right way and it should be this way!

now as with this show, we can see she looses her sister because of sleeping with another man and giving birth when she dies! (I hope i am not mistaken cuz i read it once) now her father doesnt want her do the same mistake! not a mistake! the wrong choice which is being with a man before marriage! so he wants that for her!

i think it will not be just for her, it will also be for Sevas's family too, as i see in the trail her mother can be one of those ladies who needs a vergin girl for her son! so in other words MOST families this is what they want. and i think i can say it is the same for all social classes... deoesnt matter if rich or poor or famous or not...

i hope i understood your question and i hope my answer helped you...
GIULIA
GIULIA
Fan Adevarat

Mesaje : 773
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de GIULIA Lun Ian 04, 2010 6:41 pm

Primit, dela Askasone (clip cu Nurgul)

https://www.youtube.com/watch?v=7bzaxowwJR4

L-am intrebat, azi, pe Askasone, despre Ask ve ceza..Acum, nu am starea sufleteasca necesara, sa va povestesc, dar, mi-a spus: Murat Yıldırım a good actor. Nurgül Yeşilçay a very good actress. Ne place, nu neplace.. asta e perceptia turcilor.. (chiar daca, pt. noi, Muri este "cel mai tare din parcare"..


Reclama, la Ask ve ceza..

http://www.atv.com.tr/
GIULIA
GIULIA
Fan Adevarat

Mesaje : 773
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de GIULIA Lun Ian 04, 2010 8:51 pm

De pe Hunili: now it will be in Atv which is this channel http://www.atv.com.tr/canli_yayin you can watch it here OR you can wait for like 30 minutes after the show or sometime even during the show they will post it on YOUTUBE! or there are other sites they will post it! usually or most of the time right after the show ends all the parts for that episode are posted on youtube. you dont have to wait until wednesday if the timing for you is not too much difference, but sometimes watching it on wed has a positive side cuz i think al the translations I hope and MAY will be DONE and all the parts will be posted as well...
GIULIA
GIULIA
Fan Adevarat

Mesaje : 773
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de Nety Mar Ian 05, 2010 5:20 am

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Akveceza1
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Akveceza2
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Akveceza3
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Akveceza4
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Askveceza2
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Ask-ve-ceza3
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 2lbp5li
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Sigpic159359_35
Nety
Nety
Admin
Admin

0 Mesaje : 1724
Data de inscriere : 21/12/2009
Localizare : centrul tari

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de GIULIA Mar Ian 05, 2010 8:16 am

BUNA DIMINEATA!

DE PE HUNI:

NHY
Administratör

Offline

Gender:
Age: 29
Posts: 11101


Ozlediiiimmmmm....


Ynt: Love & Punishment - Discussions
« Reply #228 on: Today at 05:10:21 AM » Quote

--------------------------------------------------------------------------------
Hello all,

The big day is tomorrow. Finally we'll get to see one of our beloved actors on the screen again. The episode will be translated after it's finished on TV. You may not get to have it all on Tuesday night, but it'll be ready by Wednesday morning, insaallah/hopefully. Because of the time difference, berry and I will get to finish it at our night time (USA/Canada time). So be patient

Also, please, don't get carried away with excitement and disregard the topic rules (refer the first message of the topic). The group is much more bigger and it's getting bigger every day, so we need order especially in discussion topics in order to follow them easily. Therefore, we'll have to delete the messages violating the rules. Thank you in advance for your cooperation and understanding.

Hope we all enjoy this new show together
GIULIA
GIULIA
Fan Adevarat

Mesaje : 773
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de GIULIA Mar Ian 05, 2010 9:41 am

GIULIA
GIULIA
Fan Adevarat

Mesaje : 773
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de GIULIA Mar Ian 05, 2010 2:29 pm

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Zp9pw6fv2t6ozwzbps3
GIULIA
GIULIA
Fan Adevarat

Mesaje : 773
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de GIULIA Mar Ian 05, 2010 7:59 pm

GIULIA
GIULIA
Fan Adevarat

Mesaje : 773
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de GIULIA Mar Ian 05, 2010 10:28 pm

GIULIA
GIULIA
Fan Adevarat

Mesaje : 773
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de GIULIA Mar Ian 05, 2010 10:39 pm

GIULIA
GIULIA
Fan Adevarat

Mesaje : 773
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de GIULIA Mar Ian 05, 2010 11:40 pm

Murat Yıldırım,Nürgül Yeşilçay ATV Anahaber röpörtajı


GIULIA
GIULIA
Fan Adevarat

Mesaje : 773
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de Nety Mier Ian 06, 2010 5:53 am

VYK968

| Comentează mesajul
Azi 03:20 | 235598/235600
draga mea esti cea mai tare !!!! multumesc foarte mult :))
felicitari !!!


Ask Ve Ceza ep.1.part.3 -subtitrat romaneste

https://www.youtube.com/watch?v=NwuOdBDRNBQ
Nety
Nety
Admin
Admin

0 Mesaje : 1724
Data de inscriere : 21/12/2009
Localizare : centrul tari

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de Nety Mier Ian 06, 2010 5:54 am

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 23mx3ep
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Dncc2p
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 15qvkfr
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 20u370n
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 157c5xh
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 2nm3vqa
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 2ahtdv
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 2e6aqnk
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 F19iir
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 2v2i0x3
Nety
Nety
Admin
Admin

0 Mesaje : 1724
Data de inscriere : 21/12/2009
Localizare : centrul tari

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de Nety Mier Ian 06, 2010 5:54 am

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 4hsa3k
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 6p3ls5
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 2j11pxg
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 2gsri51
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 16kc3eu
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 167wmj5
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 121tzmh
Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 S0zxok
Nety
Nety
Admin
Admin

0 Mesaje : 1724
Data de inscriere : 21/12/2009
Localizare : centrul tari

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de Nety Mier Ian 06, 2010 5:59 am

florina1989 Ieri la 10:30 pm forum deea
tradus
prima parte
yasemin:mehemt.iubitul meu,probabil esti la scl.au venit invitatiile..sunt foarte emotionata sa deschid cutia..am deschis-o..mehmet au iesit minunat nu o sa-ti vina sa crezi..bravo copiilor..a sunat mama iar a spus ca vine cu o saptamana inainte de nunta..vrea sa se amestece in toate i-am spus ca vb mai tarziu..te iubesc foarte mult..inchid intru in sedinta..a mehmet ai rezolvat cu pasapoartele nu?te pup iubitule
mehmet:asta a fost ultima data mujde
mujde:bine
mehmet:nu rade,vb foarte serios
ujde:bine am zis nu o sa mai intru niciodata in casa asta
yasemin arata invitatiile iti multumesc au iesit foarte frumos
tipa o intreaba daca ea a cheltuit banii pentru nunta si yasemin spune ca ce sa faca ca trebuie sa iasa doctor
seful e nemultumit ca nu isi fac treaba
baiatul cum e e frumos?
savas:da e chipes
sora lui kemal:sa-ti fie rusine kemal
kemal:sora ce e?
sora:cum ai curaj sa te uiti in ochii mei?
mama lor:nu poti sa vb asa cu fratele tau
sora:fata aia o sa fie nefericita..toti o sa fim suparati

partea a 2

ai terminat facultatea?
savas:mai am putin
haide ca avem nevoie de tine
cand pleci in italia?
savas:intai ma duc la bodrum
in vacanta?
savas:in vacanta
mujde seful si yasemin sa duc la ea ca mai au de lucru
yasemin:tu chiar esti nebun?chiar ai venit la ora asta?
surpriza
mehmet:mujde ce faci aici?tu i-ai spus sa vina?
mujde:ce s-a intamplat?te-ai speriat?
mehmet:ce faci?
mirele:ce frumos este aici nu?
mireasa:cred ca nu te uiti in jur?pana la urma s-au razbunat
mirele:ce razbunare cicek?
pe tine te astepta azi onge(nu inteleg cum o cheama)
vb cu savas sora lui :credeai ca s-a schimbat ceva cat ai fost in america?mama e la fel..tu esti cel mai important pentru familie.fratele meu iubit,care studiaza,un barbat bun.nu o lasa pe sora lui sa..
savas:sora nu stiam..nu stiam ce are de gand fratele meu..mama m-a sunat mi-a spus sa vin la nunta si atat
de ce nu ai intrebat ai cui era nunta?nu am venit atatia ani de unde sa stiu?
daca stiai il opreai?ii spuneai tatei ca nu vrei sa o ia pe fata aia?ii spuneai?
cicek:crezi ca nu stiu ca m-au ales pentru ca ti-am zis nu..au iscat un adevarat razboi..foarte urat au vb
kemal:asa gandesti?
cicek:sunt sigura chiar daca ma iubesti chiar daca nu tot aici ajungeam

partea a 3

savas:ce spui?
sora:sigur l-ai fi oprit nu ii pasa nimanui de mine
savas:sora te rog
mehmet:mergem in pat?
yasemin:normal ca nu
yasemin:nu te prosti
mehmet:vb serios nu mai pot nu intelegi?
yasemin:dar iubitule am mai vb despre asta
mehmet:au mai ramas cateva zile pana la nunta ce rost are sa mai asteptam?
yasemin:daca tot am asteptat atat
mehemt:nu mai astept.hai sa mergem odata
yasemin:daca ai asteptat atat mai asteapta.am mai vb despre asta
mehmet:nu imi pasa eu vreau acum
yasemin:te rog...offf...stii ca sunt sensibila cand vine vb de asta?vrei sa strici tot?ce mori daca mai astepti cateva zile?
mehmet:bine gata
savas:sora are dreptate de ce ai vrut-o pe fata asta?
nu am vrut-o eu
savas:tata ce a spus?nu s-a opus?
tatal tau a spus ca e buna fata pentru ca daca lua alta fata dupa cateva zile se desparteau
mama ai vazut-o pe cicek?
kemal:nu era cu tine?
sora:mireasa a si fugit?
o gaseste la scoala se cearta cu ea si ii spune ca poate nu a inteles e sotia lui kemal
am avut un motiv pentru care m-am casatori cu tine pentru ca te iubesc
tot ce am vrut era sa invat si pe asta mi-ati luat-o?
copilul:mama cumnata plange
sa planga.


Partea 4

Tata:rasfatam copilul asta prea mult.
Unchiul: Ce fel de vorba este asta.Uita-te l savas fratele tau.El a studiat si a devenit om.
Mustafa:Pierdere de timp.Putea devenii om si fara studii.
Tata: Eu am de gând să tac intr-un minut.
Unchiul: Y va merge la fabrica direct
Tata:Haideti acasa bem o cafea apoi puteti merge la fabrica.
U:ok
.....

Butler: domnule bun venit.
Tata:Sa ne uitam la conturi impreuna.Buna.Puteti sa aduceti cateva cafele.
Maid:Bine ai venit acasa
Mama:buna.Du....in camera miresei
........
Es:esti fericita acum ca ai adus fata criminalului in casa.Esti fericita?
M:Esti cea ma mare.stiu cine este vendata
Es:Mama ti-am pu o intrebare.Acum ca s-a terminat esti fericita?
Mama:Nu, nu sunt.can toti copii mei vor fi in siguranta, si voi murii.Atunci voi fi fericita.
Es:bineinteles.fii tai. nu te-ai gandit la mine ca la fiica ta.

Main:în cazul în care vom lăsa piept.
Kemal:unde vrei sa-l pui pe C.
Cicek:poate sa arda toate imi pasa
Kemal: Ce vrei să faci?
....................
Bora:asculta reclamatia unui client."bine d-le Sinan.Cred ca acolo a fost o neînţelegere. Voi opri totul. "Unde este Mujde?
Lady: ea a plecat la un client.
........

Mujde: Bună ziua.
Mehmet:: Nu tu din nou!
Mujde: nu ma inviti?
M:Sti daca te invit ce se intampla.am spus ca s-a terminatMa casatoresc intr-o saptamana.Ma insorrrrr
......
Bora:Ce este asta?
Man:Logo-ul nou pt produsele chimice alice .
Boro:Cine a cerut un nou logo?
Barbatul: ummmmm..I..
Bora: de ce toată lumea face lucrurile asa cum vrea pe aici?
Nimeni nu ascultă.
Man: ascultam.
Bora: nu există o coordonare, la toate. Sevgi! Toate aceste cheltuieli de produse chimice Alice va fi trecute din partea personalului.
Sevgi: OK.
Bora:nu poti sti cine este responsabil
S:te rog calmeazate
B:Nu pot sa ma calmez, am pierdut 47.000 lire
.............
Mehmet:Mujde s-a terminat
Mujde: Ok. Doar o ultima data.
M:mereu zici asa si te intorci inapoi aici
Mujde:Nu ma inviti?spune-mi nu te lasa constiinta?
Mehmet:Da bineinteles, am , nu sunt un animal
Mujde:Nu trebuie sa fi. Fata munceste f mult sa plateasca datoriile pt mobilier ce le-ati luat pt aceasta casa
Mehmet:multumesc mult.Ma simt mai bine.
Mujde:Dar ai spus ca nu doarme cu tine.deci nu ai dreptul sa fi cu altcineva?
M:Sa inchidem acest subiect
Mujde:saruta-ma pt ultima data
Mehmet: ea ar putea veni aici.
Mujde:Yasmin merge chiar acum la aeroport. are 3 zile calatorie de afacere
relaxeaza-te

M:Nu!
Yaso:Nu vreau sa merg.Azra are o viză, de asemenea. Ii plac calatoriile.
S:Numai 3 ore de zbor. Nu pot schimba reprezentantul clientului la aceasta ora.
Yaso: bora este f suparat.Ea ar putea merge la fel ca si mine.Nu ma pot descurca.Arza poate sa mearga.Numai biletul trebuie schimbat.
Sevgi:du-te si spune-i atunci tu.Spune-i ca trebuie sa plece
Y:OK, OK
Bora:De ce nu esti gata?Plecam la aeroport in 15 min.
Y: Voi fi gata intr-un minut
Sevgi:du-te si spune-i ca nu te duci
Y: Ufffff
Mi-am uitat pasaportul acasa.Trebuie sa ma duc sa-l iau.M. trebuia sa mi-l aduca dar am uitat sa-i zic in timpul zilei. Trebuie sa ma duc si sa prind si avionul
....
Y:mehmet, dragostea mea esti acasa?
OH doame! ce faci! ne casatoream intr-o sapt.?
Mehmet:este o greseala.
Y:Nu ma asteptam la asa ceva de la tine.aceasta este prietenia noastra?(catre Mujde)
Mujde: S-a întâmplat brusc.
Yaso: Cum ai putut să faci asta? amandoi?
Mehmet: te rog asculta.
Yaso: nu ma atinge.
Mehmet:M-ai fortat sa fac asta, ti-am zis de atatea ori , am vrut sa ma culc cu tine!
Y:nu pot sa cred.Cu colega mea in casa noastra, in patul nostru. Am avut atatea vise!
M:Este numai vina ta.Daca te culcai cu mine, nu se intampla sa ma culc cu alte pers.
Y:Taci.Ti-am cerut doar un singur lucru.I-am spus I-am promis tatălui meu mort.I-am promis ca nu ma culc cu nimeni inainte de casatorie.Doar un pic de rabdare.Asta este tot ce ti-am cerut.Asta este dragostea ta?
Mehmet:putem uita lucrul asta.s-a intamplat brusc.Nu a insemnat nimic.
Y:Taci!taci..M-ai distrus.Te-am iubit, ai distrus totul.!!!!

Partea 5
pissycutz Astazi la 3:24 pm

La bar …

Yasemin: Scotch! Dublu! … Am spus scotch, scotch! Dublu.
Savas: Bine! Gheata?
Yasemin: Sec! … Inca unul.
Savas: Sunteti sigura? Se pare ca sunteti suparata. Daca va e foame pot sa va aduc ceva de mancare.
Yasemin: Nu, nu mi-e foame! Inca unul.
Savas: Inca unul?
Yasemin: Si ce daca, e vreo problema?
Savas: Nu, dar mai bine mai incetiniti ritmul. Sunteti aici cu prieteni?
Yasemin: Nu va priveste.
Savas: De ce sunteti asa recalcitranta? Vroiam doar sa stam putin de vorba. Va plac barcile?
Yasemin: Poftim?
Savas: Barcile? Va plac?
Yasemin: Incercati sa ma cuceriti?/Te dai la mine?
Savas: Ok, sunteti foarte directa, dar asa ceva nu se intreaba.
Yasemin: Incerci sa ma cuceresti sau nu? / Te dai la mine sau nu?
Savas: Ai baut repede, cred ca ar trebui sa o lasi mai usor.
Yasemin: Hai sa ne miscam si mai repede.
Savas: Poftim?
Yasemin: Hai sa nu ne mai invartim dupa deget. (** nota: nu sunt sigura ca e asta e traducerea dar mie asta imi inspira expresia)


Savas: Vrei sa bei ceva? Cum te cheama?
Yasemin: Locuiesti aici?
Savas: Iti place?
Yasemin: Dragut!
Savas: Inteleg ca ai vrut sa termini cu chestia asta cu virginitatea, dar de ce eu? Nu exista alcineva? Te simti bine?

Yasemin pe strada plange.
Savas vede colierul.

Savas: Cine esti?


---

Mama lui Yasemin: Yasemin? Ce ai patiti fata mea?
Yasemin: Mama …
Mama: Ce s-a intamplat?
Yasemin: Mama am facut ceva foarte rau.
Mama: Yasemin, ce ai facut?
Yasemin: Mama, eu …
Mama: Yasemin, te rog, nu ma speria! Gata, totul e ok, draga mea …


--

Prietenul lui Savas: Omule ce vrei sa spui? Era virgina?
Savas: Virgina in adevaratul sens al cuvantului. Am fost primul pentru ea.
Prietenul: Hai omule nu-ti bate joc de mine.
Savas: Asta ti se pare tie ca fac?
Prietenul: Oh Doamne! Nu ai intrebat-o de ce a facut-o?
Savas: Ba da, am intrebat, darn u mi-a zis. At fi trebuit sa o vezi, este atat de incapatanata.
Prietenul: Unde este acum?
Savas: Nu stiu. Cand am iesit din dus pleacase.
Prietenul: Plecase? Nemaipomenita poveste.
Savas: Am gasit asta in pat. Cred ca s-a rupt.



Mama: Poftim... Yasemin, nu ma asteptam la asta din partea ta. Pe cine ai pedepsit cu asta?
Yasemin: Mama te rog… deja sunt devastate. Nu mi-am putu tine promisiunea fata de tata. Am sticat totul, totul. Am stricat totul.
Mama: Bine draga mea, bine.
Yasemin: Mama te rog, iarta-ma. Te rog, te rog iarta-ma.
Mama: Bine linistete-te.
.

---

Prietenul: Deci, cine este ea?
Savas: Nu stiu.
Prietenul: Cum o cheama?
Savas: Cenusareasa! Nu stiu, ti-am spus ca nu mi-a zis nimic. Nu esti atent la ce-ti spun, nu-i asa?
Prietenul: Doar o poveste ca asta se potriveste in Bodrum

partea 6
pissycutz Astazi la 4:50 pm

In dormitorul lui Kemal (fratele lui Savas) si sotia lui Cicek.

Kemal (catre Cicek care doarme): Ai spus ca am asteptat ziua aceasta 10 ani. Ai dreptate, in ziua aceea cand mi-ai zis sa nu-ti mai trec prin fata ochilor, ca preferi ca te spanzuri decat sa fii cu mine, am jurat dar nu din razbunare, din dragoste. Am jurat ca voi veni acasa cu Cicek, esti visul meu, noapte si ziua mea, esti ratiunea de a trai. Te iubesc Cicek, te voi iubi pana la moarte.



In fata casei …

Soferul: Mustafa o sa intarzii la scoala.
Mama lui Savas: Sa fii atent la scoala. (catre sofer) Stai cu el pana termina orele, ai grija de el. (catre sot si fiul ei0 Succes, san u va stresati prea mult.
Kemal: Nici tu sa nu te stresezi mama.
Mama: Voi avea grija de sotia ta. Nu-ti face probleme.
Tatal lui Savas: Hai fiule.

In sufragerie.

Menajera: Au mancat toate … (**nota: nu stiu ce au mancat) voi face altele proaspete.
Cicek: Buna dimineata.
Mama: Buan dimineata nora.
Cicek: Nu sunt obisnuita cu regulile casei, cand imi veti spune ce va asteptati sa fac, o sa fac cu placere.
Mama: Te-am adus aici in calitate de nora, nu san e servesti. Mergi si cheam-o pe cumnata ta ca luam micul dejun.
Cicek: Eu sa o chem. …
Mama: Mergi, bati la usa si spui ca stapana casei o cheama la micul dejun. Du-te. Trebuie dsa incepem de undeva, nu se poate asa.


In camera surorii lui Savas.

Sora lui Savas: Intra Eda, darn u incepe din nou ca ar trebuie sa ma opresc … Muzafer nu s-a bucurat destul de fiul lui, iar eu nu m-am bucurat sufficient de el … cum poti sa intri in camera mea? Iesi afara acum!
Cicek: Stapana casei m-a trimis, te asteapta la masa.
Sora: Iesi si sa nu mai intri niciodata aici. Nu pot suporta imaginea ta, iesi afata.
Cicek: Crezi ca eu am vrut asta? Crezi ca eu am vrut sa ma casatoresc cu Kemal? Am plans si m-am tanguit dar fratele tau m-a ales pe mine, fratele tau m-a sacrificat de dragul traditiei. Intelegi acum ?

Savas pe plaja cu lantisorul in mana …

Yasemin (are un cosmar): Tata, tata, iarta-ma …

Inapoi la barca, Savas se joaca cu lantisorul.

Prietenul: Ar trebui sa il sunam “regele”, el ar trebui sa-ti aduca fata aceea, sa vezi carei Cenusarese i se potriveste lantisorul.
Savas: Pleaca si cauta-ti alte motive de distractie. … auzi, poate e in zona … (** nota: nu stiu zona) Ce zici sa mergem acolo?
Prietenul: Ai idée cati oameni locuies cin Bodrum?
Savas: E o posibilitate, poate ma intalnescu cu ea din nou.
Prietenul: Cel mai probabil s-a intors deja in orasul ei.
Savas: Nu ai cum sa stii. Poate ca nu s-a intors …
Prietenul: Atunci cine stie in patul cui o fi ?!
Savas: Nu spune prostii, nu este genul acela de fata.
Prietenul: Allah, Alllah, nici macar nu-i stii numele, cum poti sa stii ce fel de fata este ..

Savas ( la telefon): Buna mama.
Mama: Fiule, tatal si fratele tau au avut un accident.
Savas: Ce? Ce tot spui acolo?
Mama: Acum o ora, se intorceau de la birou. Unchiul tau este aici, el ne-a spus.
Savas: Ce s-a intamplat? Mama!!!!!
Mama: Savas! Fiule …
Preitenul lui Savas: Prietene vorbeste! Ce s-a intamplat?


La Istanbul

Savas intra si o imbratiseaza pe mama lui.
Sus, sora lui Savas o ataca pe Cicek.

Sora: Ai adus moartea in aceasta casa, esti blestemata. Iesi dun casa asta.
Savas: Sora, linisteste-te.
Sora: Am spsu ca ea va aduce ghinion, tata si Kemal sunt morti.
Savas: Sora, este si ea un om ..
Sora: Este sora dusmanului meu.
Savas: Crezi ca ea a vrut sa fie vaduva dupa o sapatamana de mariaj?
Sora: Lasa-ma …
Savas: Do you think she would want to be a widow after one week marriage
Sister : let me


Cicek: Sunt vaduva … ce se va intampla acum?!


In biroul sefului lui Yasemin.
Bora: Deci … cine va prelua responsabilitatile ei?
Sevgi: Eu .. hai, in acest moment ..
Bora: Cix! (**nota: nu am cea mai vaga idée ce vrea sa spuna)


Secretara: Cum poti lucra in tot zgomotul asta … (la telefon) alo … Mujde, dl Bora te cheama.
Mujde: Pe mine? De ce?
Secretara: Te asteapta. Grabeste-te!

partea 7
pissycutz a scris:

Mujde: M-ai chemat d-le Bora?
Bora: Inchide usa. Pun capat colaborarii noastre. Mergi la Financiar sa-ti iei ultimul salariu.
Mujde: Poftim? Asta inseamna ca am fost data afara?
Bora: Da.
Mudje: Pot sa aflu care e motivul?
Bora: Ai trimis informatii eronate comapniei, am pierdut clientul.
Mujde: Nu este vina mea, s-au inteles intre ei.
Bora: Bine, opreste-te aici. Iti multumesc pentru serviciile tale.

Estep e cale sa iasa si se intoarce

Mujde: Puteti sa-mi spuneti care este motivul real al concedierii mele?
Bore: Din moment ce pui astfel problema, cred ca stii care este adevaratul motiv. Nu este nevoie sa-l repet.
Mujde: Sevgi ti-a spus, nu-I asa?
Bora: Vrei sa te pun intr-o situatie neplacuta? Nu este atat de greu, pot sa o fac daca asa vrei tu.
Mujde: Imi puteti spune de ce Yasemin aste atat de importanta pentru dvs?
Bora: Pleaca inainte de a ajunge la punctual in care nu vei mai gasi un job in acest domeniu. M-ai inteles?

Apoi pleaca.

Mujde (catre Sevgi): Te voi face sa platesti pentru asta. Vei vedea!


******************

Imnormatarea de la Van

Un barbat: Hai Mustafa, nu o lasa pe mama ta singura.

Savas: Politia a spus ceva?
Unchiul: Masina lor era ok, totul este normal. A fost un accident. Savas acum afacerea a ramas doar in mainile noastre. Tututror le-a trecut prin cap asta, ce se va intampla de acum incolo? Savas, 30 de sate ne urmaresc miscarile.
Savas: Nu-ti face griji, numeni nu va ramane fara mancare.
Unchiul: ok, darn u pot sa rezolv asta de unul singur/ Nu ma pricep la calcule sau alte de-astea. Termina cu idea cu Italia si incepi sa lucrezi aici.

**********

Inapoi la Istanbul

Unchiul: Savas tu mergi la biroul tatalui tau.
Savas: Unchiule din moment ce esti aici, nu mai este cazul sa fiu si eu.
Unchiul: Eu sunt un oaspete in aceasta casa, acum locul tau este aici.
Mama: Mustafa mergi la locul de inchinaciune al fratelui tau. Cicek ia loc fata mea.
Sora: Baran ia loc aici.
Mama: Luati loc cu totii.
Savas: Pofta buna.
Unchiul: Pofta buna.

************

Yasemin si Sevgi

Yasemin: Deci ai stiut sin u mi-ai spus?
Sevgi: Nu am spus ca am stiut, I spus ca am avut suspiciuni.
Yasemin: Ce ai vazut, de unde aceste suspiciuni?
Sevgi: Nu am vazut nimic, dar o stiu pe Mujde. Mereu face asta cuiva si pana nu reuseste nu are liniste.
Yasemin: Cum de ai stiut?
Sevgi: Hai Yasemin, nu mai este ce mai vrei?
Yasemin: Te rog spune-mi! Am fost ceva vreme in relatia asta. Vreau sa stiu cum?
Sevgi: Bine. La petrecerea de sezon erau foarte apropiati, am vazut dupa modul cum s-au pupat.
Yasemin: Ai stiu de atunci sin u mi-ai zis?!
Sevgi: C ear fi trebuit sa spun Yasemin? Nu avem nimic clar.
Yasemin: Aveai suspiciuni dar nu m-ai avetizat. Ce fel de prietena esti?
Sevgi: Stai putin, nu imi spune ca nut e-am avertizat. Stii ca ti-am spus de un million de ori ca Mehemet nu face 2 bani. Erai ata de indragostita, ochii tai erau incapabili sa vada ceva.


*************


Savas si sora lui.

Savas: Intra
Sora: Al cui este?
Savas: Al unei printese.
Sora: Exista cineva in viata ata?
Savas: A fost dar acum nu mai e.
Sora: Cum? Da sau ba?
Savas: Las-o balta. Am zis si eu asa.
Sora: Savas esti singurul care mi-a mai ramas.

************
Yasemin si Sevgi

Yasemin: Iti spun ca nu ma pot uita in ochii nimanui, nu intelegi? O saptamana pana la nunta …
Sevgi: Pentru numele lui Dumnezeu, Yasemin ajunge! Parca ar fi pentru prima data cand se intampla asa ceva. Mereu se intampla cate ceva asemanator. Toata lumea accepta asta.
Yasemin: Eu nu sunt toata lumea. Nu pot suporta, ce pot sa fac.
Sevgi: Draga mea, nu-ti face griji nimeni nu va sti. Oamenii vor stii ca familiile nu s-au inteles si voi v-ati despartit, Asta-i tot. Ce s-a intamplat cu ancora de la gatul tau/colierul tau?
Yasemin: Nici nu ma intreba. Nu stiu cand si unde l-am pierdut. SUnt foarte suparata din cauza asta. Era cadou de la tata. Uff!!!


***************
Savas si unchiul sau.

Oamenii: Bine ati venit dle Savas!
Un barbat: Bine ati venit dle Savas. Condoleantele mele pentru tatal dvs. Imi pare rau pentru cele intamplate, nu stiu ce altceva sa va spun.
Savas: Multumesc.


Savas: Totul este asa cum a lasat tata.
Unchiul: Este, tu vei fi cel care va continua de acum inainte.


Barbatul intra cu niste carti.

Barbatul: Dle Savas v-am adus dosarele, daca vreti puteti sa le parcurgeti.
Savas: Ce dosare dle Adnan? Nu este totul salvat in computer?
Adnan: Doar partial.
Savas: Partial? Ia asta si transfera totul acolo, te rog. Chemati-l si pe Directorul Financiar

partea 8
florina1989 Astazi la 6:25 pm

Yasemin si Sevgi

Yasemin: Deci ai stiut si nu mi-ai spus?
Sevgi: Nu am spus ca am stiut, am spus ca am avut suspiciuni.
Yasemin: Ce ai vazut, de unde aceste suspiciuni?
Sevgi: Nu am vazut nimic, dar o stiu pe Mujde. Mereu face asta cuiva si pana nu reuseste nu are liniste.
Yasemin: Cum de ai stiut?
Sevgi: Hai Yasemin, nu mai este ce mai vrei?
Yasemin: Te rog spune-mi! Am fost ceva vreme in relatia asta. Vreau sa stiu cum?
Sevgi: Bine. La petrecerea de sezon erau foarte apropiati, am vazut dupa modul cum s-au pupat.
Yasemin: Ai stiu de atunci sin u mi-ai zis?!
Sevgi: C ear fi trebuit sa spun Yasemin? Nu avem nimic clar.
Yasemin: Aveai suspiciuni dar nu m-ai avetizat. Ce fel de prietena esti?
Sevgi: Stai putin, nu imi spune ca nut e-am avertizat. Stii ca ti-am spus de un million de ori ca Mehemet nu face 2 bani. Erai ata de indragostita, ochii tai erau incapabili sa vada ceva.





Savas si sora lui.

Savas: Intra
Sora: Al cui este?
Savas: Al unei printese.
Sora: Exista cineva in viata ata?
Savas: A fost dar acum nu mai e.
Sora: Cum? Da sau ba?
Savas: Las-o balta. Am zis si eu asa.
Sora: Savas esti singurul care mi-a mai ramas.


Yasemin si Sevgi

Yasemin: Iti spun ca nu ma pot uita in ochii nimanui, nu intelegi? O saptamana pana la nunta …
Sevgi: Pentru numele lui Dumnezeu, Yasemin ajunge! Parca ar fi pentru prima data cand se intampla asa ceva. Mereu se intampla cate ceva asemanator. Toata lumea accepta asta.
Yasemin: Eu nu sunt toata lumea. Nu pot suporta, ce pot sa fac.
Sevgi: Draga mea, nu-ti face griji nimeni nu va sti. Oamenii vor stii ca familiile nu s-au inteles si voi v-ati despartit, Asta-i tot. Ce s-a intamplat cu ancora de la gatul tau/colierul tau?
Yasemin: Nici nu ma intreba. Nu stiu cand si unde l-am pierdut. SUnt foarte suparata din cauza asta. Era cadou de la tata. Uff!!!



Savas si unchiul sau.

Oamenii: Bine ati venit dle Savas!
Un barbat: Bine ati venit dle Savas. Condoleantele mele pentru tatal dvs. Imi pare rau pentru cele intamplate, nu stiu ce altceva sa va spun.
Savas: Multumesc.


Savas: Totul este asa cum a lasat tata.
Unchiul: Este, tu vei fi cel care va continua de acum inainte.


Barbatul intra cu niste carti.

Barbatul: Dle Savas v-am adus dosarele, daca vreti puteti sa le parcurgeti.
Savas: Ce dosare dle Gockan? Nu este totul salvat in computer?
Gockan: Doar partial.
Savas: Partial? Ia asta si transfera totul acolo, te rog. Chemati-l si pe Directorul Financiar

Savas: Spuneti-i Directorului Financiar sa vina.


Yasemin: Buna dimineata tuturor.
Colega 1: Oh. De unde vii?
Colega 2: Buna dimineata, bine ai venit.
Coleg: Ti-am dus dorul, eram obsnuiti sa-ti vedem frumusetea in fiecare zi.
Colega: Cum te simti? Esti mai bine?
Yasemin: Sunt bine. Ce s-a mai intamplat pe la firma?
Coleg: Super! Hazra s-a ales cu toate.
Yasemin: Cum? Hazra a preluat ce faceam eu?
Colega: Ai fost in Bodrum timp de o luna.
Colega: Bine ai venit!
Yasemin: Multumesc.
Colega: Yasemin nu a demisionat?
Coleg: Nu draga, de unde vii cu ideile astea?
Colega: A zis ca nu se va mai intoarce si ca sa va stabili la Bodrum.
Colega: A spus asta cand era in starea aceea ..
Colega: Yasemin, nu ai renuntat la job?
Yasemin: Se pare ca pentru tine da, din moment ce esti la biroul meu.
Colega: Scuza-ma. De asemenea imi pare rau pentru cele intamplate. Imi pare rau pentru tine din toate motivele.
Yasemin: Hazra nu are de ce sa-ti para rau pentru nimic sunt foarte bine
Colega 1: D-ra Yasemin, va cheama dl Bora.
Yasemin: Buna ziua dle Bora.
Bora: Bine ai venit. Vino hai vino sa vezi asta. Cum ti se pare? Cat ai fost plecata noi am lucrat domnisoara.
Yasemin: Asta e muzica pe care o folosim?
Bora: Nu, inca se mai lucreaza la asta. Deci? Esti mai bine acum?
Yasemin: Da sunt mai bine.
Bora: Bine, nu este nimic gata, nu-i asa?
Yasemin: Spuneti-o, nu ezitati dle Bora. Spuneti “Ti-am spus eu”. Aveati dreptate, ce as putea sa zic …
Bora: Nu. Stiu doar atat. Oricum s-a terminat, uita! Ai auzit despre banca?
Yasemin: Da.O banca italiana si vor sa vina si aici.
Bora; Da, e de inteles. Nici nu ai citit ziarele cat te-ai odihnit la Bodrum. Sunt aici de ceva vreme, eu am deschis deja 5 filiale si am castigat deschiderea.
Yasemin: Ah! Vorbiti serios? Asta e treaba serioasa.
Bora: este, ne va duce sus iar tu esti sefa de proiect.
Yasemin: Eu?
Bora: Da.
Yasemin: Eu?
Bora: Da, ai fost la Bodrum , credeai ca gata s-a terminat totul?
Yasemin: Pot sa vad proiectul?
Bora: Desigur.
Prietenul: Printesa!printesa haide iesi omul e distrus
Savas: Mi-am piedut sperantele sunt nevoit sa fac asta
Prietena: Yasemin! Hai vino! Nu face asta!
Yasemin: Nu pot veni Sevgi. Sunt foarte obosita.
Prietena: Foarte bine, asta va alunga oboseala. E foarte frumos aici, si e si aproape de tine. Bem ceva. Ia un taxi si vino. Si eu ma trezesc devreme maine.
Prietenul lui Savas: Cum e pe acasa?
Savas: La fel. Fiecare este intr-o stare mai rea decat celalalt. Nici nu mai stiu pentru cine sa sufar mai mult.
Cicek: Bine ai venit tata.
Ahmed: Bine te-am gasit fata mea.
Mama: Cicek, fata mea, stai langa tatal tau.
Ahmed: Ei, cum se simte toata lumea?
Mama: Cum sa ne simtim? Stii ca durerea noastra este foarte mare dle Ahmed.
Ahmed: Stiu asta, Dumneazeu san e ajute pe toti.
Mama: Amin. Cicek, hai fata mea, aseaza masa pentru tatal tau. A venit atata drum, ii este foame.

partea 9
florina1989 Astazi la 6:40 pm

Ahmed: Nu stiu cum sa spun asta, dar stii ce trebuie facut dna
Mama: Stiu.
Savas: Da mama! Nu inteleg de ce. Bine
Prietenul: Unde pleci?
Savas: Ma cheama mama acasa.
Prietenul: De ce?
Savas: Nu stiu, nu mi-a zis. Nu stiu ce vrea. Pa, ne vedem mai tarziu.
Savas: sa pun sa o omoare?(cred ca asta zice)Ati innebunit toti?
Ahmed: Asa cere traditia. Asa se cerea mai demult si tot asa se cere si acum. Ceea ce trebuie facut, trebuie facut.
Savas: Nu dle! Nu pot face asta! Cicek este cumnata mea si sotia raposatului meu frate.
Ahmed: Aceasta fata era nepatata. Nu au trecut nici 10 zile de cand a fost mireasa si este deja vaduva. Ce poate face ea pentru noi? .
Savas: Ce poate face ea? Unchiule Ahmed vorbim despre fiica dvs., fiica dvs. nu despre testamentele dvs.
Ahmed: Este clar ceea ce trebuie facut dle Savas. Daca nu veti face ceva in privinta asta, stim noi cum sa va curatam ranile …
Mama: Savas!
Savas: Nu mama.! Cu siguranta nu voi face asta.
Mama: Dar avem un nume, avem o datorie.
Savas: Ce inseamna toate astea?!
Mama: Moralitatea am mostenit-o de la Profet. Nu poti schimba tu ceea ce este moral. Crezi ca este in puterea ta sa schimbi ceea ce este moral? Crezi ca ai puterea sa faci asta?
Savas: Tu nu intelegi.
Mama: Am pierdut suflete pentru toate astea. 7 oameni in 10 ani. A fost numai cearta si sange. Daca nu am fo fost noi cei care sa-I punem capat nu s-ar fi terminat niciodata. Ne-am spus sa fim noi cei care facem alegerea cea buna, in loc de sange am avut o nunta. Cicek nu mai inseamna nimic pentru familia ei acum, daca nu avem grija de ea o vor impusca. Il vor ucide sip e unchiul tau, tu vei fugi in Italia si ce se va intampla cu noi? Mai ai un singur frate, vrei sa moara si acesta? Asta este ceea ce vrei?
Savas: Mama, asculta-ma!
Nety
Nety
Admin
Admin

0 Mesaje : 1724
Data de inscriere : 21/12/2009
Localizare : centrul tari

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de Nety Mier Ian 06, 2010 6:03 am

VYK968

| Comentează mesajul
Azi 04:08 | 4311/4312
https://2img.net/h/oi49.tinypic.com/10iceas.jpg
https://2img.net/h/oi47.tinypic.com/287qe5t.jpg
https://2img.net/h/oi45.tinypic.com/fbf98o.jpg
EP. 1
https://2img.net/h/oi48.tinypic.com/10fnkzr.jpg
https://2img.net/h/oi50.tinypic.com/biks1v.jpg
https://2img.net/h/oi45.tinypic.com/2q2qq1j.jpg
https://2img.net/h/oi45.tinypic.com/qmxhn8.jpg
https://2img.net/h/oi45.tinypic.com/257irsm.jpg
https://2img.net/h/oi49.tinypic.com/2lwohhe.jpg
https://2img.net/h/oi50.tinypic.com/2iuyrk8.jpg
https://2img.net/h/oi49.tinypic.com/6opdnk.jpg
https://2img.net/h/oi48.tinypic.com/25tgcbs.jpg
https://2img.net/h/oi45.tinypic.com/10fyfdf.jpg
https://2img.net/h/oi46.tinypic.com/15rh4z9.jpg
https://2img.net/h/oi45.tinypic.com/2mpxswk.jpg
https://2img.net/h/oi49.tinypic.com/jaavkg.jpg
https://2img.net/h/oi46.tinypic.com/9ux35d.jpg
https://2img.net/h/oi45.tinypic.com/314qs8p.jpg
https://2img.net/h/oi48.tinypic.com/2d1whax.jpg

https://2img.net/h/oi45.tinypic.com/15qvkfr.jpg
https://2img.net/h/oi46.tinypic.com/20u370n.jpg
https://2img.net/h/oi45.tinypic.com/157c5xh.jpg
https://2img.net/h/oi49.tinypic.com/2nm3vqa.jpg
https://2img.net/h/oi45.tinypic.com/2ahtdv.jpg
https://2img.net/h/oi46.tinypic.com/2e6aqnk.jpg
https://2img.net/h/oi49.tinypic.com/f19iir.jpg
https://2img.net/h/oi50.tinypic.com/2v2i0x3.jpg
https://2img.net/h/oi50.tinypic.com/dncc2p.jpg
https://2img.net/h/oi46.tinypic.com/23mx3ep.jpg
https://2img.net/h/oi49.tinypic.com/4hsa3k.jpg
https://2img.net/h/oi45.tinypic.com/6p3ls5.jpg
https://2img.net/h/oi48.tinypic.com/2j11pxg.jpg
https://2img.net/h/oi45.tinypic.com/2gsri51.jpg
https://2img.net/h/oi46.tinypic.com/16kc3eu.jpg
https://2img.net/h/oi49.tinypic.com/167wmj5.jpg
https://2img.net/h/oi46.tinypic.com/121tzmh.jpg
https://2img.net/h/oi48.tinypic.com/s0zxok.jpg
Nety
Nety
Admin
Admin

0 Mesaje : 1724
Data de inscriere : 21/12/2009
Localizare : centrul tari

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de GIULIA Mier Ian 06, 2010 10:17 am

Ask Ve Ceza-ep.1-part.3.aviSUBTITRAT, IN ROMANA!!!!!!!!!!!


https://www.youtube.com/watch?v=w0MzhzUKD0w


Multumim, Alina!
GIULIA
GIULIA
Fan Adevarat

Mesaje : 773
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de GIULIA Mier Ian 06, 2010 2:29 pm



GIULIA
GIULIA
Fan Adevarat

Mesaje : 773
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Dragoste si pedeapsa-Comentarii - Pagina 2 Empty Re: Dragoste si pedeapsa-Comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 16 Înapoi  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum