Seriale turcesti


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Seriale turcesti
Seriale turcesti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Top postatori
GUMUS-NOOR (35933)
Iubire de argint Bar_leftIubire de argint BarIubire de argint Bar_right 
florina-octaviana89 (4248)
Iubire de argint Bar_leftIubire de argint BarIubire de argint Bar_right 
utzy (4150)
Iubire de argint Bar_leftIubire de argint BarIubire de argint Bar_right 
IrinaLove (2650)
Iubire de argint Bar_leftIubire de argint BarIubire de argint Bar_right 
Gumus (2280)
Iubire de argint Bar_leftIubire de argint BarIubire de argint Bar_right 
Nety (1724)
Iubire de argint Bar_leftIubire de argint BarIubire de argint Bar_right 
denta (1194)
Iubire de argint Bar_leftIubire de argint BarIubire de argint Bar_right 
turkiss_woman (1036)
Iubire de argint Bar_leftIubire de argint BarIubire de argint Bar_right 
cristinuta (1022)
Iubire de argint Bar_leftIubire de argint BarIubire de argint Bar_right 
GIULIA (773)
Iubire de argint Bar_leftIubire de argint BarIubire de argint Bar_right 

Subiecte similare
    Ultimele subiecte
    » La umbra teilor
    Iubire de argint EmptyJoi Oct 05, 2017 11:58 am Scris de dong yi

    » Asi - impotriva destinului
    Iubire de argint EmptyMier Aug 06, 2014 2:41 pm Scris de GIULIA

    » Dragoste si pedeapsa-Comentarii
    Iubire de argint EmptyMar Mai 07, 2013 9:14 pm Scris de cristinuta

    » O propunere inedita
    Iubire de argint EmptyLun Apr 15, 2013 9:05 am Scris de studenta

    » Iubire ascunsa
    Iubire de argint EmptyLun Dec 17, 2012 9:04 am Scris de Nicky

    » Karadayi / Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel
    Iubire de argint EmptySam Noi 24, 2012 1:03 pm Scris de Nicky

    » 소지섭 / So Ji Sub
    Iubire de argint EmptyMar Oct 09, 2012 10:07 pm Scris de GUMUS-NOOR

    » Han Ji Min 한지민 # 1
    Iubire de argint EmptyDum Oct 07, 2012 2:23 pm Scris de GUMUS-NOOR

    » ASI videoclipuri
    Iubire de argint EmptyVin Oct 05, 2012 11:20 am Scris de utzy

    Mai 2024
    LunMarMierJoiVinSamDum
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  

    Calendar Calendar


    Iubire de argint

    +6
    prytymeu
    florina-octaviana89
    Nety
    mioaranita60
    Gumus
    GUMUS-NOOR
    10 participanți

    Pagina 1 din 20 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Urmatorul

    In jos

    Iubire de argint Empty Iubire de argint

    Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mar Dec 22, 2009 12:55 am

    Iubire de Argint

    O poveste moderna despre iubirea care-ti iese in cale atunci cand te astepti mai putin si intr-un fel in care nici nu te-ai fi gandit vreodata. O poveste captivanta care ii are ca personaje principale pe membrii familiei Sadoglu, o familie cu un trecut respectabil si care se bucura de traditia succesului in afaceri. Amfitrionul acestei familii este nimeni altul decat Mehmet Fikri Sadoglu, un admirat om de afaceri, care pe langa abilitatea cu care-si dirijeaza investitiile din diverse industrii, este un adevarat maestru in a gasi modalitati din cele mai neobisnuite care sa-l ajute sa-si tina unita familia.
    Iar lucrurile par sa mearga exact asa cum si-a dorit batranul Sadoglu, pana intr-o zi insa, cand Mehmet, nepotul sau favorit, primeste o lovitura neasteptata de la viata. Un accident de masina ia viata logodnicei sale insarcinate. Din acest moment, intreaga familie asista neputincioasa cum tanarul Mehmet cade prada disperarii si alcoolului. Dar cum cineva acolo sus cantareste in permanenta tot ceea ce ni se intampla pentru a se asigura ca balanta vietii e echilibrata, el gaseste in batranul Sadoglu un ajutor mai putin obisnuit, chiar neortodox, ar spune unii.
    Mahnit sa priveasca zi de zi cum tanarul Mehmet se autodistruge, autoritarul bunic decide ca singura salvare pentru acesta este casatoria. Si cine oare ar putea fi mai potrivita pentru aceasta misiune de iubire salvatoare decat Gumus? Provenita dintr-o familie modesta de langa Izmir, frumoasa Gumus este, in opinia bunicului Sadoglu, singura femeia capabila sa-i ofere afectiune sincera si atentia de care Mehmet are atata nevoie. Coplesit de durere, confuz si oarecum fortat de imprejurari, Mehmet accepta sa se casatoreasca cu Gumus.
    Dar cum in viata rezerva fiecarui om lectii bine alese, depotriva Gumus si Mehmet vor trebuie sa accepte ca au de invatat unul de la celalalta. Gumus va descoperi ca dragostea pe care o femeie poarta unui barbat chiar si inca din adolescenta nu va fi suficienta pentru a castiga inima acestuia. Mehmet va afla ca o iubire frumoasa dar pierduta nu te poate opri sa iubesti din nou, si mai ales, nu te poate impiedica sa iubesti asa cum n-ai mai facut-o pana atunci. Impreuna insa, Gumus si Mehmet, vor afla ce inseamna cu adevarat marea iubire.
    Titlu original: Gumus, 2005
    Productie: Irfan Sahin (casa de productie ANS)
    Regie: Kemal Uzun
    Scenariu: Eylem Canpolat, Sema Ergenekon
    Distributie:
    * Kivanc Tatlitug (Mehmet)
    * Songul Oden(Gumus)
    * Ekrem Bora (Mehmet Fikri)
    * Gungor Bayrak(Seref)
    * Tarik Unluoglu (Tarik)
    * Lacin Ceylan (Gulsun)
    * Cuneyt Caliskur (Ahmet)
    * Serdar Orcin (Onur)
    * Ayca Varlier (Pinar)
    * Sevinc Gulsen(Bahar)
    GUMUS-NOOR
    GUMUS-NOOR
    Alteta
    Alteta

    0 Mesaje : 35933
    Data de inscriere : 21/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mar Dec 22, 2009 1:11 am

    Iubire de argint 964373l130x185b234d63b2
    GUMUS-NOOR
    GUMUS-NOOR
    Alteta
    Alteta

    0 Mesaje : 35933
    Data de inscriere : 21/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de Gumus Mar Dec 22, 2009 1:14 am

    Iubire de argint 2wox26h
    Gumus
    Gumus
    Moderator
    Moderator

    0 Mesaje : 2280
    Data de inscriere : 22/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de Gumus Mar Dec 22, 2009 1:16 am

    Iubire de argint 2ag88xd
    Gumus
    Gumus
    Moderator
    Moderator

    0 Mesaje : 2280
    Data de inscriere : 22/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mar Dec 22, 2009 1:23 am

    Iubire de argint Yknthy0t4v3o1
    GUMUS-NOOR
    GUMUS-NOOR
    Alteta
    Alteta

    0 Mesaje : 35933
    Data de inscriere : 21/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mar Dec 22, 2009 1:25 am

    Iubire de argint 30nf91l1
    GUMUS-NOOR
    GUMUS-NOOR
    Alteta
    Alteta

    0 Mesaje : 35933
    Data de inscriere : 21/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de Gumus Mar Dec 22, 2009 1:26 am

    Iubire de argint 4vpeg8
    Gumus
    Gumus
    Moderator
    Moderator

    0 Mesaje : 2280
    Data de inscriere : 22/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mar Dec 22, 2009 4:08 pm

    Iubire de argint 13744115284470133912342
    GUMUS-NOOR
    GUMUS-NOOR
    Alteta
    Alteta

    0 Mesaje : 35933
    Data de inscriere : 21/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mar Dec 22, 2009 4:13 pm

    Iubire de argint 13744115284182126712342
    GUMUS-NOOR
    GUMUS-NOOR
    Alteta
    Alteta

    0 Mesaje : 35933
    Data de inscriere : 21/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mar Dec 22, 2009 4:18 pm

    Iubire de argint 1so243761
    Iubire de argint 11111lk1
    GUMUS-NOOR
    GUMUS-NOOR
    Alteta
    Alteta

    0 Mesaje : 35933
    Data de inscriere : 21/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de Gumus Mar Dec 22, 2009 6:22 pm

    Gumus
    Gumus
    Moderator
    Moderator

    0 Mesaje : 2280
    Data de inscriere : 22/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mar Dec 22, 2009 6:59 pm

    Iubire de argint 125607709541
    GUMUS-NOOR
    GUMUS-NOOR
    Alteta
    Alteta

    0 Mesaje : 35933
    Data de inscriere : 21/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de Gumus Mar Dec 22, 2009 11:25 pm

    cele mai noi stiri de la Jido de Fikri Ekrem Bora că Kivanc iubit Songul în timpul filmărilor şi am sfătuit să stai departe de ei ca ea a fost căsătorit atunci. El a refuzat şi Songul plătit preţul. Ar putea fi doar o dragoste platonică?

    copiata de pe facebook
    Gumus
    Gumus
    Moderator
    Moderator

    0 Mesaje : 2280
    Data de inscriere : 22/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de Gumus Mar Dec 22, 2009 11:29 pm

    Iubire de argint 18840106327226045267100
    Gumus
    Gumus
    Moderator
    Moderator

    0 Mesaje : 2280
    Data de inscriere : 22/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de Gumus Mier Dec 23, 2009 12:25 am

    Gumus
    Gumus
    Moderator
    Moderator

    0 Mesaje : 2280
    Data de inscriere : 22/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mier Dec 23, 2009 2:05 am

    Iubire de argint Xpblo8ou51
    GUMUS-NOOR
    GUMUS-NOOR
    Alteta
    Alteta

    0 Mesaje : 35933
    Data de inscriere : 21/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de Gumus Mier Dec 23, 2009 11:58 am

    Gumus
    Gumus
    Moderator
    Moderator

    0 Mesaje : 2280
    Data de inscriere : 22/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de Gumus Mier Dec 23, 2009 6:47 pm

    Gumus
    Gumus
    Moderator
    Moderator

    0 Mesaje : 2280
    Data de inscriere : 22/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Sam Dec 26, 2009 7:22 pm

    gümüş
    It was originally aired from 2005 to 2007 on Kanal D. But it achieved more success when it broadcast on MBC for Arab viewers after it was dubbed into modern Arabic dialect having an Arabic name " Noor " means light. Aceasta a fost iniţial difuzat 2005 - 2007 pe Kanal D. Dar a realizat mai mult succes atunci când este difuzat pe MBC pentru telespectatorii Arabe dupa ce a fost numit în dialectul moderne arabă având o denumire arabă "Noor" înseamnă lumină.

    The show obtained a huge success to the extend there becomes a Noor-mania throughout Arabic people all around the world. Spectacolul a obţinut un succes uriaş pentru a extinde acolo devine o Noor-mania a lungul Arabă oameni din întreaga lume. Songül Öden as " Noor " or " Gümüş " attracted viewer's attention as the pretty , strong and emotional woman. Songül Oden ca "Noor" sau "gümüş", a atras atenţia privit ca o femeie frumoasă, puternică şi emoţionale. Female viewers became more attached to this show because of "Noor" or "Gümüş" as she represents the role-model for married women in particular. Spectatori de femeie a devenit mai ataşat la acest spectacol, din cauza "Noor" sau "gümüş", ca ea reprezinta rol-model pentru femeile căsătorite, în special.

    "Gümüş," is a successful woman who is also a loving, caring wife who struggles to have a successful life with her husband throughout many problems. "Gümüş," este o femeie de succes, care este de asemenea un iubitor, soţia îngrijirea care se luptă pentru a avea o viaţă de succes cu soţul ei în întreaga multe probleme. 85 million viewers watched the translated Turkish soap opera throughout the Arab World and 50 millions of them were females. 85 milioane telespectatori vizionat Opera tradus turc săpun în întreaga lume arabă şi 50 de milioane dintre ele au fost femei. Female viewers commented that they related to the character of "Noor" because they thought she was independent as an individual. Telespectatorii femeie a comentat că acestea legate de caracterul de "Noor", deoarece ea a crezut ca a fost independent ca individ. In fact, she has a high profile job as a successful fashion designer and also as a wife and a mother. De fapt, ea are un loc de muncă înalt profil ca un designer de moda de succes şi, de asemenea, ca o soţie şi o mamă.

    "Noor," presents a more moderate society, one that values traditions and family, but also gives freedom, power and independence to women. "Noor", prezinta o societate mai moderată, unul care valorile şi tradiţiile de familie, dar oferă, de asemenea libertate, puterea şi independenţa necesare pentru femei. Thus, "Noor" gives them hope and strength for the future. Astfel, "Noor", le dă speranţă şi puterea pentru viitor.
    GUMUS-NOOR
    GUMUS-NOOR
    Alteta
    Alteta

    0 Mesaje : 35933
    Data de inscriere : 21/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Lun Dec 28, 2009 1:53 pm

    Nu va place sa locuiesc cu Tatlıtuğ Kivanc ?
    Songül Öden bu sorunun yanıtını Gazete Habertürk'e verdi. Răspunsul la această întrebare de plată Songül a dat Habertürk'e Ziare.

    27.12.2009 10:18 27.12.2009 10:18
    Gümüş dizisiyle Ortadoğu ve Balkanlar'da kraliçe ilan edilen Songül Öden, şimdilerde Acı Aşk filminde başrollerden birinde. Orientul Mijlociu şi Balcani, cu seria de argint proclamat regina Songül Oden , şi se încearcă acum în Iubirea de film într-una din durere. Geçen hafta, yeni filmiyle olduğu kadar eski rol arkadaşı Kıvanç Tatlıtuğ ile aşk yaşayıp yaşamadığı da konuşuldu. Săptămâna trecută, rol nou de film, precum şi vechi prieten si dragoste de a trăi viaţa pe care Kıvanç Tatlıtuğ a fost discutat. Cevabı kendisinden duyun... Ascultaţi răspuns de la ea ...

    Heja BOZYEL/ GAZETE HABERTÜRK / HT PAZAR Heja Bozyel / NEWSPAPER HABERTÜRK / HT PIAŢA

    Gümüş dizisi bizde efsane statüsüne girmedi ama Araplar ve Balkan halkı aynı fikirde değil. Serie de argint, dar nu am intra în statutul legendar al arabilor şi oamenii din Balcani nu sunt de acord. Zira dizi, özellikle Ortadoğu ülkelerinde fenomen haline geldi, başrol oyuncuları Kıvanç Tatlıtuğ ve Songül Öden idol oldu. Pentru ca serie, în special în ţări din Orientul Mijlociu a devenit un fenomen, încearcă actori şi de plată Songül Tatlıtuğ Kıvanç a fost idolul. “Songül ile "Cu Songül
    Kıvanç dizi sırasında aşk yaşadı mı” konusu da bu gelişmelerle birlikte bizde bolca konuşuldu. Iubesti a trăit în timpul serii Kıvanç "evoluţiile cu această problemă ne-au vorbit destule. En son, Gümüş'te oynayan Ekrem Bora bir televizyon programında Kıvanç Tatlıtuğ ile ilgili espri yapınca gözler yine Songül Öden'e çevrildi. Fiul meu, care a jucat în Silver Ekrem Bora într-un program de televiziune, atunci când face glume despre Kıvanç ochii Tatlıtuğ încă Songül Öden'e fost comutată. Öden her zamanki 'kapalı kutu' tavrıyla sorularımızı yanıtladı... Plata de la cutie de obicei "închis" atitudine a răspuns la întrebările noastre ...

    Gümüş dizisi, evlilikleri olumsuz etkiliyor diye eleştirildi Ortadoğu ülkelerinde. Serie de argint, el a fost criticat de căsătorie este afectează în mod negativ ţările din Orientul Mijlociu. Ne diyorsunuz buna? Ce a face tu apel asta?
    Hiçbir evlilik bir dizi yüzünden sarsılmaz. Nr căsătorie este agitat din cauza unei serii. Ancak, evliliklerine örnek olacak şeyler görmüşlerdir. Cu toate acestea, căsătoria ar fi un exemplu de lucruri sunt văzute.
    Müslüman ülkelerde dizinin sevilmesi nedeniyle, size siyasi partilerden teklif geldi mi? Ca şi în ţările musulmane din cauza director, va oferim a venit din partea partidelor politice?
    Hayır. No. Bence oyuncuların politikacılardan çok daha önemli görevleri var. Cred că jucătorii au mai multe sarcini importante, mai degrabă decât politicienii.
    Çünkü insanlar ne söyleseniz inanıyor ve yaptıklarınıza önem veriyor. Pentru că ceea ce spun oamenii şi nu în cazul în care credeţi că ceea ce sunt comise. Politikaya girmeme gerek yok. Nu trebuie să intre în politică.

    ESPRİ YAPTI ESPRİ YAPTI
    Acı Aşk'ta sevgilisini aldatan, sonra geri dönüp artık evlenmiş olan eski Durere în dragoste cu inseala pe prietena lui, apoi mergeţi înapoi şi acum s-au căsătorit fostul
    sevgiliyi baştan çıkaran bir kadını oynuyorsunuz. o femeie care ar juca amant seducator. Bu rolle Ortadoğulu Acest rol cu Orientul Mijlociu
    izleyicilerinizden tepki almaktan çekinmediniz mi? nu ezita pentru a obţine reacţia publicului?
    Bunu düşünmek politik bir hareket olurdu. Cred că ar fi o mişcare politică. Yanlış bir iş yapmıyorum ki... Eu nu fac afaceri, care ... greşit Onlar o rolün seçimleri, benim değil. Selecţia de rolul lor în ea, nu a mea. Ben kendi hatalarımdan ve seçimlerimden sorumluyum. Eu sunt responsabil de greşeli propria mea şi a opţiunilor de meu. Araplar ve Balkan izleyicisi bunun farkında. Arabii şi publicul din Balcanii de conştienţi de acest lucru.
    Ekrem Bora bir televizyon programında “Kıvanç Tatlıtuğ'a sette aşk yaşama dedim, dinlemedi” dedi. Ekrem Bora într-un program de televiziune, "Kıvanç Tatlıtuğ'a dragoste de viaţă pe setul I-am spus, nu asculta", a spus el. Sizi kastettiği düşünüldü. Ai crezut ca a fost destinat.
    Ekrem Ağabey çok nüktedan bir adamdır. Fratele meu este un om mult mai spiritualul Ekrem. Kıvanç ile ilgili espri yaptı sadece. Made glume despre mândrie numai. Benim adımın bir harfi geçmedi, ima bile etmedi. Numele meu nu a trecut-o scrisoare, nici măcar nu indiciu. Ama gazeteler beni işaret etti. Dar, a subliniat ziarul mine. Ekrem Ağabey çok üzüldü, tansiyonu yükseldi. Ekrem Fratele meu a fost foarte supărat, a tensiunii arteriale crescut. Tekzip yayınladı ama sadece üç gazete küçücük yer verdi. Tiny loc, dar numai trei ziare au publicat respingere. Tekzipte şöyle diyordu: “Kıvanç ve Songül În respingere a spus: "Kıvanç şi Songül
    benim evlatlarımdır. fiul meu. Yaptığım bir esprinin, adını hiç kullanmadığım halde Songül'ü işaret etmesinden dolayı çok mutsuzum. Am făcut o glumă că numele său nu poate fi utilizat în toate punctele din cauza foarte nefericit în Songül mea. Sağlığım bozuldu. Sănătatea mea este rupt. Kıvanç ile Songül arasında aşk olmadığının en büyük şahidi benim.” Printre dragostea cea mai mare Songül nu mulţumit cu martorul meu. "
    Sizi nasıl etkiliyor bu olaylar? Modul în care aceste evenimente afecta?
    Doğru düzgün çalışan bir kadınım. O femeie care lucrează în mod corespunzător. Bunları haber haline getirenler gazeteciler. Ştiri jurnalişti care le face. Biraz vicdanlı olmak gerek. Pentru a fi un pic mai scrupuloşi. Müspet veya menfi, ilişkiler hakkında konuşmak bana ayıp gelir. Pozitive sau negative, pentru a vorbi despre relaţiile vin la mine o ruşine. Maalesef tekzipler takip edilmiyor, bu da bana acı veriyor. Din păcate, negarea nu este urmat, şi că îmi dă dureri. Tüm bu olanlar sırasında en çok Ekrem Ağabey ve Kıvanç yanımdaydı, bana Pe parcursul tuturor celor pe cele în următorii cele mai Ekrem fratele meu si cu mine Kıvanç
    hep destek oldular. sunt toate suportate.


    Iubire de argint 20074117538390480512342
    GUMUS-NOOR
    GUMUS-NOOR
    Alteta
    Alteta

    0 Mesaje : 35933
    Data de inscriere : 21/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Lun Dec 28, 2009 2:19 pm

    Am aproximativ SUSMA
    Adınızın hem işte hem özel hayatta hep Kıvanç Tatlıtuğ ile anılması sizi yormadı mı? Şi viaţa privată şi, în numele dvs. aici vă sunt mereu obosit, cu o Tatlıtuğ Kıvanç nu?
    Kıvanç'la ben ülkemizi temsil ediyoruz, haber olmamız çok normal. Am reprezentat ţara noastră, cu mândrie, ştiri nostru este foarte normală. Ama 'set aşkları' diye bir kavram var. Dar "set de dragoste" este un concept numit. Olabilir de. Poate de asemenea. Fakat bunun içine zorla dahil edilmek inanılır gibi değil! Dar este, nu crede ca a fi incluse în vigoare! Gümüş'ün 81 ve 82'nci bölümleri Sri Lanka'da balayı 81 şi 8 părţi din luna de miere de argint în Sri Lanka
    sahneleriydi. au fost scena. Bunu özel görüntü gibi ayınlayabiliyorlarsa ve adına habercilik Această imagine specială şi nume, cum ar fi ayınlayabiliyorlarsa jurnalism
    deniyorsa, susma hakkımı kullanıyorum. încerca, dacă am face uz de dreptul meu la tăcere.
    Kıvanç Tatlıtuğ ile oynayacağınız yeni bir proje teklifi gelse kabul eder misiniz? O nouă propunere de proiect se va juca cu Tatlıtuğ mândrie gelse sunteţi de acord?
    Kabul ederim. Accept. Çekineceğim bir durum yok. Nu voi ezita o situaţie. Hep yanımda olduğu için Kıvanç'a sonsuz teşekkür ediyorum. Întotdeauna de partea mea pentru că vreau să-i mulţumesc Kıvanç la infinit.

    DİYARBAKIR SEVGİSİ Diyarbakir LOVE
    Diyarbakırlısınız, Kürt kökenli misiniz? În cazul în Diyarbakir, origine kurdă face?
    Bizimkilerin kökeni Zazalara kadar gidiyor, çok karışık. Al nostru merge până la originea Zaza, foarte complicat. Türkiye'yi bu mozaiğiyle seviyorum. Turcia, ca şi în acest mozaic.
    Diyarbakır'ı şehir olarak nasıl anlatırsınız? Cum puteţi spune oraşul Diyarbakır?
    Bence müthiş bir şehir. Cred că un oraş mare. Cahit Sıtkı Tarancı, Ziya Gökalp, Ahmed Arif, dünyaca ünlü doktor Gazi Yaşargil hep Diyarbakırlı. Cahit Sıtkı Tarancı, Ziya Gökalp, Ahmed Arif, lumea-medic de renume întotdeauna Diyarbakırlı Gazi Yasargil. Ama Diyarbakır denince en çok annem ve dayım geliyor aklıma. Dar mama şi unchiul denince cele mai Diyarbakır vine în minte mea. Annem hep oranın mozaiğinden bahseder. Mama mea este mereu acolo, vorbesc despre mozaic. Zazası, Ermenisi, Kürtü, Türkü hep birlikte yaşarmış; annemin gözleri dolar anlatırken. Zaza, armeni, kurzi, Turku trăit împreună, ochii mamei mele atunci când vă spun de dolari.

    :flower: continuarea interviului

    Nu stiu ce sa mai cred .. vad o altfel de Songul.. bataioasa , sigura pe ea , plina de viata .. pusa pe fapte mari si pare ca s-a trezit si e cazul sa lupte si ea pentru cariera si o viata personala fericita.
    GUMUS-NOOR
    GUMUS-NOOR
    Alteta
    Alteta

    0 Mesaje : 35933
    Data de inscriere : 21/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de Gumus Vin Ian 01, 2010 11:30 am

    Gumus
    Gumus
    Moderator
    Moderator

    0 Mesaje : 2280
    Data de inscriere : 22/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de Gumus Vin Ian 01, 2010 11:15 pm

    Gumus
    Gumus
    Moderator
    Moderator

    0 Mesaje : 2280
    Data de inscriere : 22/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mar Ian 05, 2010 2:44 am

    Iubire de argint 984118446
    GUMUS-NOOR
    GUMUS-NOOR
    Alteta
    Alteta

    0 Mesaje : 35933
    Data de inscriere : 21/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de GUMUS-NOOR Mier Ian 06, 2010 3:42 pm

    Iubire de argint 12627468171
    Iubire de argint 12627468172
    Iubire de argint 12627468173
    GUMUS-NOOR
    GUMUS-NOOR
    Alteta
    Alteta

    0 Mesaje : 35933
    Data de inscriere : 21/12/2009

    Sus In jos

    Iubire de argint Empty Re: Iubire de argint

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


    Continut sponsorizat


    Sus In jos

    Pagina 1 din 20 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Urmatorul

    Sus

    - Subiecte similare

     
    Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum